SUPERENDURO: BŁAŻUSIAK DRUGI W ŁODZI – JEST LIDEREM

Błażusiak 1

Tadek Błażusiak zajął drugie miejsce w drugiej eliminacji Mistrzostw Świata SuperEnduro rozegranych w Łodzi. Motocyklista Orlen Team, obronił pozycję lidera klasyfikacji łącznej.

Po zwycięskiej, pierwszej eliminacji rozegranej w Liverpoolu, gdzie nasz motocyklista zdominował wszystkie trzy wyścigi finałowe, Błażusiak przystąpił niezwykle zmotywowany do walki o kolejne punkty przed rodzimą publicznością. Rozpoczął od zwycięstwa w Super Pole.


Zobacz także:
SPORT
MOTOCYKLE


Po objęciu prowadzenia w pierwszym wyścigu finałowym Polak niestety zaklinował się na kamienistej partii toru i upadł, wyścig skończył zaraz poza podium.

Do drugiego finału zawodnicy startowali tradycyjnie w odwróconej kolejności. Atakujący z ostatniej pozycji Błażusiak, przez cały wyścig przedzierał się z końca stawki i finalnie zakończył na ósmym miejscu. W trzecim wyścigu Polak pokazał jednak, kto przez ostatnie cztery lata jest niepokonany w serii i odniósł pewne zwycięstwo.

– Zawsze trochę szkoda nie osiągnąć najwyższego stopnia podium. Mimo wszystko cieszy drugie miejsce przed wspaniałą, polską publicznością. Naprawdę dobrze poszły mi kwalifikacje i po zmianie kilku ustawień w motocyklu byłem gotowy na wyścig Super Pole. Miałem bardzo dobre tempo, dzięki któremu udało mi się zwyciężyć i zdobyć trzy dodatkowe punkty. Przystąpiłem bardzo zmotywowany do pierwszego wyścigu – może nawet troszkę zbyt bardzo – i niestety na przeszkodzie zbudowanej z głazów upadłem. Trochę za długo zajęło mi podnoszenie motocykla i musiałem gonić czołówkę. Jechałem tak szybko, jak to tylko możliwe i skończyłem na czwartym miejscu. Wynik w drugim wyścigu jest efektem odwróconej kolejności startowej. Przystępując do ostatniej gonitwy wieczoru wiedziałem, że w dalszym ciągu jest szansa na dobry wynik w tej eliminacji. Postawiłem wszystko na jedną kartę. Przez kilka okrążeń walczyłem z Mathias’em Bellino. Zaatakowałem i zwyciężyłem z przewagą kilku sekund. To były niesamowite zawody w fantastycznej atmosferze. Teraz przede mną krótka przerwa i odpoczynek – powiedział Tadek Błażusiak.

Błażusiak 2

Brawa należą się również Pawłowi Szymkowskiemu, świeżo upieczonemu adeptowi Akademii Młodych Talentów Orlen Team, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów.

Wyniki FIM SuperEnduro World Championship, Prestige Class runda II
1.David Knight (Sherco) – 48 pkt.;
2.Taddy Blazusiak (KTM) – 44 pkt.;
3.Dani Gibert (Husaberg) – 39 pkt.;
4.Mathias Bellino (Husqvarna) – 37 pkt.;
5.Alfredo Gomez (Husqvarna) – 37 pkt.

Klasyfikacja po dwóch rundach Prestige Class FIM SuperEnduro World Championship
1.Taddy Blazusiak (KTM) – 107 pkt.;
2. David Knight (Sherco) – 93 pkt.;
3.Dani Gibert (Husaberg) – 80 pkt.;
4.Alfredo Gomez (Husqvarna) – 74 pkt.;
5.Jonny Walker (KTM) – 68 pkt.

Klasyfikacja po dwóch rundach FIM SuperEnduro World Championship, Junior Class
1. MCCANNEY Jamie – 71 pkt.;
2. REDONDI Giacomo – 66 pkt.;
3. SZYMKOWSKI Paweł – 56 pkt.;
4. LINUSSON Andreas – 55 pkt.;
5. THOR Magnus – 48 pkt.