SUZUKI: A:WIND – NOWA KONCEPCJA SEGMENTU A

Su 1_front

Podczas 30. Międzynarodowego Salonu Samochodowego Tajlandia Expo 2013 Suzuki Motor Corporation zaprezentowała po raz pierwszy koncepcyjny model hatchback – A:WIND.

Nazwa modelu symbolizuje powiew świeżości, który model ten ma wnieść do segmentu A. Mający swoją światową premierę nowy koncept ma elegancki wygląd, przestronne, przyjazne użytkownikowi wnętrze oraz szczyci się oszczędnością paliwa.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Projekt obraca się wokół trzech pojęć: dynamiczne nadwozie, przestronne wnętrze i wysoka jakość.
Dynamiczny przedni grill ze zintegrowanymi reflektorami oraz nuta elegancji wniesiona przez boczne linie, dają A:WIND klimat wysokiej jakości.

Su 2_side

W układzie wnętrza zastosowano pomysłowe podejście. Dla zwiększenia komfortu kabiny, zwiększono odległość pomiędzy przednimi i tylnymi siedzeniami oraz poszerzono drzwi, aby wsiadanie i wysiadanie było jak najbardziej komfortowe.

A:WIND zapewnia dużą przestrzeń bagażową – pojemność bagażnika jest porównywalna z samochodami z segmentu wyżej. Wnętrze utrzymane jest w kolorze eleganckiego beżu, doskonale komponującego się z kolorem nadwozia i oddającego jakość, której można oczekiwać od samochodu kompaktowego. Deska rozdzielcza optycznie wybiega na zewnątrz, zwiększając wrażenie przestronności. Oczywiście auto wyposażono w nowoczesne systemy wspomagające kierowcę.

Model koncepcyjny zaprezentowano w 2 kolorach:
– Energy Yellow – przywodzący na myśl piaszczyste plaże i letnie słońce;
– Panoramic Blue – sugerujący bezchmurne błękitne niebo nad tropikalnymi plażami.

Su 3_rear

Obecnie Suzuki opracowuje model produkcyjny, oparty na A:WIND, który ma wejść do produkcji w 2014 roku. Model będzie produkowany w Tajlandii i eksportowany również na rynek europejski.

WYMIARY

– długość całkowita: 3600 mm;
– szerokość całkowita: 1600 mm;
– wysokość: 1540 mm;
– rozstaw osi: 2425 mm;
– silnik: 996 cm3 silnik benzynowy;
– rodzaj napędu: napęd na przednie koła z CVT;
– rozmiar opony: 185 /55 R16 – nowa koncepcja segmentu A według Suzuki.

Su 4_fronty