TOKIO 2019: NOWY KONCEPT TOYOTA GR SUPRA SUPER GT

toyota-gr_super1

Tokyo Auto Salon to wystawa samochodów modyfikowanych, organizowana co roku w hali Makuhari Messe w Japonii. 11 stycznia 2019 roku na kolejnej edycji targów zadebiutuje koncepcyjna Toyota GR Supra Super GT.

Samochód firmuje Toyota Gazoo Racing – sportowe ramię producenta. Zespół zajmuje się udziałem marki w najważniejszych rajdach i wyścigach na świecie, takich jak WRC, WEC czy Rajd Dakar.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

LOS ANGELES 2018


 

Doświadczenia zdobyte w motorsporcie służą do opracowywania innowacyjnych konceptów i nowych generacji seryjnych samochodów. Kolejnym przykładem będzie zapewne nowa koncepcyjna GR Supra Super GT, którą poznamy już 11 stycznia.

toyota-gr_super2

Od 2012 roku Toyota startuje w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), do których zbudowała trzy generacje wyścigowych prototypów LMP1 z potężnym napędem hybrydowym. Na konstrukcji najnowszego z nich – modelu TS050 Hybrid – zostało oparte coupe Toyota GR Super Sport Concept, które zadebiutowało na targach Tokyo Auto Salon 2018.

Samochód krył pod maską wyczynowy układ Hybrid System- Racing (THS-R) z benzynowym silnikiem V6 twin turbo o mocy 1000 KM. Dwa miesiące później zadebiutowała na salonie samochodowym w Genewie Toyota GR Supra Racing Concept, pierwsza zapowiedź powrotu legendarnej Supry do salonów marki.

toyota-gr_super3

Nazwa modelu GR Supra Super GT nawiązuje do obu tych konceptów. Czy pójdą za tym nawiązania pod względem wyglądu i rozwiązań technicznych – przekonamy się wkrótce.

Obok premierowego konceptu Toyota pokaże także Yarisa WRC, prototyp TS050 Hybrid i Lexusa LC 2019 w specyfikacji Nürburgring. Wszystkie trzy samochody będą startowały w przyszłym roku w najbardziej prestiżowych seriach rajdowych i wyścigowych. W tym roku Yaris WRC zapewnił Toyocie tytuł Rajdowego Mistrza Świata, zaledwie dwa lata po tym, jak Toyota powróciła do serii po raz pierwszy od 1999 roku.

toyota-gr_super4