TOMTOM BĘDZIE UDOSTĘPNIAŁ MAPY FUNDACJI AUTOWARE

TomTom rozpoczął współpracę z Fundacją Autoware (ang. Autoware Foundation). To organizacja non- profit wspierająca projekty open- source.

Przyspieszają one rozwój technologii wspomagających jazdę autonomiczną.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


 

Firma TomTom będzie wspierać Fundację Autoware, tworząc gotowy interfejs open- source do TomTom AutoStream. Pozwoli to użytkownikom i twórcom oprogramowania Autoware na skalowanie swoich aplikacji poprzez dostęp do globalnego zasięgu map wysokiej rozdzielczości firmy.

AutoStream to innowacyjna usługa dostarczania map, która przesyła je do samochodu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu automatyczne pojazdy mogą jeździć z najbardziej aktualną wersją mapy.

– Autoware jest prawdziwym liderem w dziedzinie dostarczania oprogramowania typu open- source dla jazdy autonomicznej. Dołączenie do Fundacji Autoware umożliwi firmie TomTom dostęp do sieci światowych liderów w dziedzinie zautomatyzowanej jazdy oraz, co najważniejsze, zapewni platformę do dalszego testowania i promowania systemu AutoStream i innych komponentów automatycznej mapy drogowej – powiedział Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w TomTom.

Jako członek premium, TomTom będzie zasiadał w komitecie Fundacji Autoware i będzie miał wpływ na opracowywanie strategii jej działalności.

– Cieszymy się, że możemy powitać firmę TomTom w Fundacji Autoware. Dzięki takiemu partnerowi, z wiedzą i możliwościami w zakresie tworzenia oraz utrzymywania skalowalnych globalnie map wysokiej rozdzielczości, będziemy mogli dalej rozwijać i wdrażać oprogramowania Autoware na całym świecie – skomentował Shinpei Kato, członek Rady Dyrektorów w Fundacji Autoware.