TOR POZNAŃ TRACK DAY: RODZINNE POŻEGNANIE WAKACJI

TD 1_0049

8 września na Torze „Poznań” dobędzie się impreza z cyklu Tor Poznań Track Day, czyli Pożegnanie Wakacji. Poza szybkimi samochodami zobaczyć będzie można biegaczy którzy w ramach „Wyścigu Po Uśmiech” pokonają dystans ponad 8 km.

Dla najmłodszych miłośników motoryzacji organizatorzy przygotowali szereg gier i zabaw, a dla starszych niecodzienną ucztę muzyczną w postaci koncertu zespołu Myslovitz (godz. 17.00).


Zobacz także:
SPORT
TRACK DAY: ZIMOWA ROZGRZEWKA


Organizatorem motoryzacyjno- rodzinnego pikniku jest Automobilklub Wielkopolski wraz z Radą Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie, Miastem Puszczykowo oraz Stowarzyszeniem EnterArt i Pracownią Artystyczną LUPA.

TD 4_0383

Poza kierowcami nabierającymi szlifów pod okiem doświadczonych instruktorów i prezentujących bolidy tak zacnych marek takich jak Porsche, Ferrari, Lamborghini, McLaren, BMW czy Radical na terenie toru zobaczyć, usłyszeć i osobiście wziąć udział można będzie w szeregu atrakcji przygotowanych z myślą zarówno o małych jak i dużych uczestnikach pikniku. Prz widziany jest pokaz ratownictwa drogowego przygotowany przez Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego AW.

W strefie MOTO poza wspomnianymi samochodami wyścigowymi, dzięki zespołom wyścigowym Basenhurt A&T Racing Team, Carrera Cars Team, Radical Motorsport Polska oraz obecności pucharowego Porsche 911 GT3 Cup 997 startującego w Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe 2013 w zespole wyścigowym Levi’s-Carrera Cars Team każdy będzie mógł poznać emocje jazdy wyścigowej w ramach TaxiDrive. Zorganizowana zostanie wystawa Old i Youngtimerów z wyjątkowymi eksponatami prezentowanymi przez Poznańskie Klasyki Nocą, Komisję Pojazdów Zabytkowych i Koło Youngtimer Automobilklubu Wielkopolski.

TD 3_F0062

Zaprezentowana zostanie również wyprawa “Po Drodze Afryka” planowana na rok 2014 przez Arkadego Pawła Fidlera – wnuka znakomitego podróżnika i pisarza Arkadego Fiedlera, który w Puszczykowie umiejscowił swoją Pracownię Literacką – obecnie Muzeum. W podróż do Kapsztadu w Republice Południowej Afryki ruszy Fiatem 126p. Szkoła driftingu Macieja Polody – triumfatora European Drift Championship pokaże jak prawidłowo jeździć bokiem. Ekipa Speed Day, organizująca szkoleniowe jazdy motocyklami na Torze „Poznań”, wykona pokaz stuntu motocyklowego. Zmagania na torze wyścigowym z powietrza obserwować będzie można dzięki ekipie Lars Helicopter Center wykonującej również loty Taxi dla klientów indywidualnych.

Dochód ze sprzedaży voucherów na Co-Drive – Taxi Drive i atrakcji indywidualnych zostanie przekazany na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 1 w Puszczykowie.

Szczegółowy kalendarz, więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na oficjalnej stronie www.tptd.pl.