TOYOTA: BĘDZIE NOWY B-SUV – W EUROPIE DO 2025 ROKU

Podczas konferencji prasowej w Amsterdamie Toyota Motor Europe ogłosiła plan wprowadzenia na europejski rynek zupełnie nowego modelu.

Będzie to mały SUV oparty na nowym wariancie platformy GA-B z serii TNGA.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Auto otrzyma oryginalny, wyróżniający się wygląd, który nie będzie stanowił interpretacji nowego Yarisa.

Nazwa subkompaktowego SUV-a, planowany poziom produkcji oraz data wprowadzenia na rynek zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Podczas konferencji pokazano stylizowany obraz sylwetki auta. Modułowość konstrukcji platformy GA-B sprawia, że można na niej z łatwością zbudować samochody o różnych wymiarach i rozstawie osi.

– Nowy model dołączy do Yarisa, który odniósł w Europie ogromny sukces. Spodziewamy się, że do 2025 roku oba auta będą odpowiadały w sumie za około 30 proc. sprzedaży Toyoty w regionie. Ostateczny projekt nadwozia zostanie zaprezentowany już wkrótce. Nie będzie to po prostu Yaris z powiększonym nadwoziem i podniesionym zawieszeniem, ale zupełnie nowy, odrębny B-SUV o zwartym, dynamicznym nadwoziu i indywidualnym charakterze – powiedział Matt Harrison, wiceprezydent Toyota Motor Europe.

Nowe auto będzie produkowany razem w następną generacją Yarisa w fabryce Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) w Valenciennes. Obecnie powstaje w niej Yaris trzeciej generacji.