TRAGICZNY WYPADEK W TAPLIKAJMACH

W miejscowości Taplikajmy, na trasie Piasek – Bezledy, na prostym odcinku drogi kierujący samochodem audi 100 – 29 letni Artur P. prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i prawą strona pojazdu uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniósł 41 letni brat kierującego siedzący z jego prawej strony oraz mężczyzna jadący za nim. Z obrażeniami ciała do bartoszyckiego szpitala trafili 12 i 33 latek. Pierwszy z podejrzeniem urazu kręgosłupa oraz ranami twarzy, drugi z urazem obojczyka.

29 letni kierowca mający 0,3 promila w wydychanym powietrzu doznał złamania prawego podudzia. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator, strażacy oraz policyjny technik. Zebrane ślady oraz oględziny pozwolą ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku.

Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym do dalszych badań. Do analizy pobrana została krew 29 latka oraz 33 letniego pasażera. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wyjaśni dokładne okoliczności tego tragicznego wypadku.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego wypadku sprawy grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło i zdjęcie: policja.pl (KWP w Olsztynie, fot.: Marek Gębski)