TYTUŁ WORLD CAR DESIGN OF THE YEAR 2020 DLA MAZDY 3

Mazda, która świętuje w tym roku stulecie swojego istnienia, zdobyła prestiżowy tytuł World Car Design of the Year 2020 dla nowego modelu 3.

Jest on przyznawany jako kategoria specjalna World Car Awards (WCA). Mazda3 jest drugim modelem w gamie, który otrzymał to wyróżnienie.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wcześniej – w 2016 roku – nagrodzony został model MX-5.

– Przed przyjęciem tej nagrody chciałbym w imieniu Mazda Motor Corporation przekazać nasze wyrazy współczucia wszystkim dotkniętym pandemią koronawirusa. Jesteśmy szczerze zaszczyceni nagrodą World Design Car of the Year w tym wyjątkowym dla nas roku, w 100 lat od założenia Mazdy. Zamierzamy nadal dostarczać naszym klientom wyjątkowe produkty, design, technologie i doświadczenia – powiedział Akira Marumoto, Dyrektor Reprezentancyjny, prezes i CEO Mazda Motor Corporation.

Zainicjowana w 2010 r. filozofia projektowa Kodo – Dusza Ruchu oraz zdolność projektantów do oddania witalności w bryle samochodu jest siłą napędową stylistyki obecnej gamy modelowej marki.

Wprowadzona do sprzedaży w 2019 r. nowa generacja Mazdy 3 była pierwszym modelem zaprojektowanym zgodnie z najnowszą ewolucją języka projektowania Kodo – bardziej dojrzałą interpretacją ukierunkowaną na większy prestiż stylizacji poprzez elegancję i minimalizm skupiający się na estetyce, gdzie mniej znaczy więcej, wzornictwie inspirowanym najczystszymi tradycjami sztuki japońskiej oraz pięknem pustej przestrzeni.

Dzięki setkom godzin żmudnej pracy projektantów w glinie udało się udoskonalić design nowego modelu, który tworzy grę światła i cieni ślizgających się po gładkiej karoserii samochodu. Stworzenie takiej kontrolowanej witalności wymaga nakładu czasu, dyscypliny i kunsztu. Ma jednak zasadnicze znaczenie dla wyjątkowej japońskiej elegancji. Projektu, w którym doświadczenia użytkownika zostają wzbogacone o emocje wzbudzane przez wygląd samochodu projektowanego jak dzieło sztuki.

Mazda odnosiła już wcześniej sukcesy w World Car Awards. Doroczny konkurs rozstrzygany jest przez jury, które tworzy 86 dziennikarzy motoryzacyjnych z 25 krajów świata. Nagroda World car Design of the Year 2020 jest najnowszą na liście prestiżowych wyróżnień zdobytych przez Mazdę 3.