UMOWA LEASINGOWA MOŻE BYĆ PODPISANA ZDALNIE

Santander Consumer Multirent, w odpowiedzi na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa, przygotował kolejne udogodnienia dla partnerów.

Umowy leasingowe można już podpisać w czasie wideorozmowy przez ogólnodostępne komunikatory, a dealerzy samochodowi mają możliwość wnioskowania o odroczenie spłaty rat kapitałowych swoich zobowiązań.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wykorzystanie dostępnych technologii ma zadbać w jak największym stopniu o bezpieczeństwo i komfort partnerów i pracowników. Wszyscy, którzy chcą zawrzeć umowę leasingu lub pożyczki leasingowej, mogą zrobić to całkowicie online w czasie wideorozmowy. Zdalny kontakt odbywa się poprzez komunikatory: Zoom, Skype lub WhatsApp. Identyfikacja i weryfikacja tożsamości oraz składanie podpisu na umowie następuje w trakcie połączenia wideo.

– Takie rozwiązanie to korzyść nie tylko dla klienta, ale również dla naszych partnerów. Nie trzeba pojawiać się w salonie samochodowym osobiście – to oszczędność czasu i kosztów, a przede wszystkim odpowiedź na potrzebę ograniczenia kontaktów bezpośrednich w czasie trwania pandemii. Cały czas rozwijamy e-usługi i produkty, żeby pomóc naszym klientom w codziennym funkcjonowaniu w bieżącej sytuacji, ale też umożliwić im sprawny powrót do normalnego prowadzenia działalności po ustaniu pandemii – mówi Piotr Półtorzycki, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Współpracy z Importerami w Santander Consumer Multirent.

Ułatwienia również dla dealerów

Wszyscy dealerzy, którzy nie posiadają obecnie żadnych zaległości w płatnościach wobec Santander Consumer Multirent, mogą złożyć wnioski o czasowe odroczenie spłat rat kapitałowych w faktoringu lub pożyczkach stockowych. Maksymalny okres odroczenia spłat to 90 dni. Dealerzy nie ponoszą z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

– Po kontakcie telefonicznym bądź elektronicznym na uzyskane wcześniej dane kontaktowe dealer otrzyma od opiekuna niezbędne informacje na temat procesu składania wniosku. Wszystkie formalności można załatwić zdalnie, bez potrzeby wychodzenia z domu – mówi Piotr Półtorzycki.

Santander Consumer Multirent nadal przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o czasowe odroczenie spłat rat kapitałowych umów leasingowych i pożyczkowych na okres trzech miesięcy (informacje dostępne są na stronie).