VERVA STREET RACING 2012: DUMA MERCEDESA

Już 15 września w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Verva Street Racing. Jedną z atrakcji imprezy będzie wizyta słynnego kierowcy Miki Hakkinena, który otworzy imprezę za kierownicą Mercedesa SLS AMG.

Jak co roku Mercedes-Benz jest partnerem tego wydarzenia. Oprócz wyjątkowych samochodów, na VSR spotkać można wiele gwiazd ze świata motoryzacji i nie tylko. Niewątpliwym bohaterem, zarazem głównym punktem programu tegorocznej edycji, będzie Mika Hakkinen, który od wielu lat związany jest z marką Mercedes-Benz.

– To wielkie motoryzacyjne show w Warszawie, w dodatku w centrum miasta, przy udziale 100 000 widzów. Jest mi bardzo miło, że otrzymałem zaproszenie na tę imprezę i szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać, kiedy przyjadę do Polski – powiedział Mika Hakkinen.


Zobacz także:
VERVA STREET RACING 2012: PRZYBYWA GWIAZD
VERVA STREET RACING 2012: PRZYJEDZIE HAKKINEN
VERVA STREET RACING 2012: BOLID F1 W WARSZAWIE
VERVA STREET RACING 2012: START WE WRZEŚNIU
VERVA STREET RACING – ARCHIWUM 2011


Obecność tak wielkiego kierowcy gwarantuje nie lada emocje. Poza występem Miki Hakkinena, Mercedes-Benz zaprezentuje całą gamę pojazdów AMG, na co dzień biorących udział w Mercedes-Benz Driving Events. Oprócz sportowych emocji podczas Verva Street Racing zadebiutuje Nowa Klasa A. Możliwości najnowszego kompaktu Mercedesa sprawdzi sam Mika Hakkinen.

Początki kariery wielkiego mistrza

Mika Hakkinen urodził się w 1968 roku. Od dziecka jego pasją była motoryzacja. Pierwsze kroki w sporcie motorowym stawiał w wieku 5 lat startując w wyścigach gokartowych. Po zdobyciu mistrzostwa świata w Formule 3 Hakkinen dołączył do elitarnego grona Formuły 1 startując w barwach teamu Lotus. Od 1993 roku losy wielkiego kierowcy wiązały się z marką Mercedes-Benz. – Mika rozpoczął współpracę z teamem McLaren stając się kierowcą testowym.

Seria zwycięstw

W 1997 roku Mika odniósł pierwszy sukces zdobywając zwycięstwo w F1 w Grand Prix Europy. Rok później zdobył pierwszy mistrzowski tytuł wygrywając osiem z szesnastu wyścigów. W 1999 roku powtórzył swoje osiągnięcie kolejny raz sięgając po tytuł Mistrza Świata Kierowców Formuły 1. W 2005 roku Mika Hakkinen zdecydował się na start w serii DTM za kierownicą samochodów ze stajni Mercedes-Benz.

W 2011 roku Hakkinen zadebiutował w wyścigu International Le Mans Cup w Teamie AMG China, prowadząc Mercedesa SLS AMG GT3. To auto będzie można zobaczyć podczas Verva Street Racing w Warszawie.