VOLKSWAGEN BANK POLSKA: MODNIE NIE ZNACZY DROGO

VW_ban

70 procent ankietowanych przez Volkswagen Bank Polaków uważa, że „modnie” wcale nie musi oznaczać „drogo”. W przypadku samochodów, badani deklarują chęć podążania za modą, czyli używania nowych i nowoczesnych aut.

Jednocześnie chcą uniknąć jednorazowych dużych kosztów, dlatego dokładnie weryfikują plusy i minusy różnych form finansowania samochodów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


Według badań przeprowadzonych przez Volkswagen Bank na grupie osób planujących nabycie auta, 65 proc. ankietowanych przywiązuje dużą wagę do korzystania z dobrego samochodu, a 76 proc. – ceni sobie komfort związany z jego użytkowaniem. Polacy w nowych samochodach lubią wygodę, bezpieczeństwo, rozsądne zużycie paliwa, niską awaryjność i bogate wyposażenie. Co istotne – „komfort”, według respondentów, obejmuje nie tylko cechy samego auta, ale i dogodne finansowanie, oparte na prostych, jasnych zasadach. Należą do nich elastyczność zakończenia umowy, możliwość wymiany samochodu na nowy co kilka lat czy obniżenie rat, aby taki zakup nie oznaczał rezygnacji z innych przyjemności.

– Decydując się na kupno nowego auta z salonu zazwyczaj mamy świadomość, że będziemy nim jeździć przez kilka lat. W tym czasie zmieni się wyposażenie nowoczesnych samochodów, ich design czy rozwiązania technologiczne. Krótko mówiąc: zmieni się samochodowa moda. Idealnym rozwiązaniem jest wówczas możliwość wymiany samochodu na nowy co 3-4 lata, bez skomplikowanych formalności, w krótkim czasie i przy niższych niż w tradycyjnym kredycie miesięcznych ratach – wyjaśnia Edyta Barmentloo, Dyrektor Departamentu Marketingu w Volkswagen Bank Polska S.A.

Te kryteria spełnia AutoKredyt Volkswagen Banku. Jest on przeznaczony zarówno dla osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą, jak i dla firm z sektora MŚP. Aby skorzystać z AutoKredytu nie trzeba dysponować wkładem własnym, a decyzję o dalszym użytkowaniu samochodu można podjąć dopiero pod koniec umowy. Klient ma wtedy trzy możliwości zakończenia kontraktu: zwraca samochód i wymienia go na nowy w ramach kolejnej umowy lub zatrzymuje auto dla siebie i wybiera jednorazową spłatę jego pozostałej wartości albo rozkłada tę kwotę na kolejne, dogodne raty.

– Z AutoKredytu mogą korzystać klienci salonów Volkswagena i SEAT-a – AutoKredyt, Škody – Škoda Kredyt Niskich Rat, Audi oraz Porsche – AutoCredit. Oznacza to, że z elastycznych i wygodnych dla użytkownika zasad można skorzystać przy zakupie auta z dowolnego segmentu istniejącego na rynku – podkreśla Edyta Barmentloo, Dyrektor Departamentu Marketingu w Volkswagen Bank Polska S.A.