VOLKSWAGEN: CADDY BIFUEL Z INSTALACJĄ LPG

Volkswagen Caddy jest samochodem uniwersalnym. Sprawdza się jako auto użytkowe w pracy, jak i jako samochód rodzinny. Auto może być zasilane czterema rodzajami paliwa: olejem napędowym, benzyną, oraz gazem CNG i LPG.

Zastosowanie alternatywnego paliwa pozwala nie tylko zmniejszyć emisję CO2, ale także obniżyć wydatki na paliwo. Uwzględniając dzisiejszą średnią cenę 2,82 zł za litr bardzo popularnego w Polsce LPG, koszt pokonania 100 kilometrów w Caddy BiFuel wyniesie około 29 zł.

Caddy BiFuel obniża zużycie paliwa i emisję CO2: czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra i mocy 75 kW / 102 KM w wersji furgon zużywa średnio 10,3 litra LPG na 100 kilometrów. Pracując na benzynie Caddy BiFuel spala na tym samym dystansie 8 litrów benzyny. Dodatkowy zbiornik gazu ma pojemność 44 litrów i umieszczony jest pod podłogą. Razem ze zbiornikiem benzyny (60 litrów) łączny zasięg wynosi ponad 1100 kilometrów. Zasięg w przypadku stosowania wyłącznie gazu wynosi około 430 kilometrów.

W porównaniu z wieloma samochodami konkurencji, wyposażonymi w instalację gazową już po wyprodukowaniu, instalacja fabryczna Caddy oferuje klientom wyraźne korzyści. Niezależnie od wersji w których występuje, użytkowych: Furgon i Kombi, osobowych: Stratline, Trendline, Comfortline, czy kempingowej Tramper, instalacja gazowa i dodatkowy zbiornik nie ograniczają funkcjonalności pojazdu, ani pojemności bagażnika. Ponadto samochód został poddany szeroko zakrojonym testom, sprawdzone zostało zachowanie się zbiornika gazu w przypadku zderzenia. Klient otrzymuje także pełną gwarancję na cały pojazd łącznie ze wszystkimi komponentami instalacji gazowej.

Dostawczy Caddy BiFuel Furgon dostępny jest w cenie 62 317 zł, wersja osobowa Trendline kosztuje 66 630 zł.