VOLKSWAGEN POZNAŃ PRZEDŁUŻYŁ PRZERWĘ W PRODUKCJI

Volkswagen Poznań wydłuża okres wstrzymania produkcji w polskich zakładach o kolejny tydzień, do Świąt Wielkanocnych tj. 10 kwietnia.

Marka reaguje tym samym na zmniejszone zapotrzebowanie rynku na lekkie samochody dostawcze jak również ryzyko braku płynności dostaw.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Trwają rozmowy z reprezentacją pracowników – Związkiem Zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

– Sytuacja epidemiczna w Polsce jest wciąż w fazie rozwojowej. Odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo pracowników nie pozwala nam dzisiaj na wznowienie działalności produkcyjnej w żadnym z czterech zakładów Volkswagen Poznań – mówi Jens Ocksen, Prezes Zarządu Volkswagen Poznań.

– W przypadku lekkich samochodów dostawczych sytuacja rozwija się analogicznie do segmentu samochodów osobowych oraz zakładów produkujących komponenty. Pomimo koniecznego wydłużenia przerwy w produkcji plany w zakresie ponownego uruchomienia zakładów biegną pełną parą. W tym celu na bieżąco i aktywnie wymieniamy się informacjami w koncernie. Dla nas zawsze na pierwszym planie będzie stało zdrowie naszych pracowników – dodaje Josef Baumert, Członek Zarządu marki VWN ds. produkcji i logistyki.

Tymczasem Volkswagen Samochody Osobowe, Volkswagen Samochody Dostawcze i Volkswagen Group Components przedłużają zawieszenie produkcji w niemieckich zakładach o cztery dni robocze, co jest odpowiedzią na spadek popytu na samochody i na wyzwania, które stoją przed łańcuchem dostawców. Złożono wniosek o przedłużenie krótkiego czasu pracy dla łącznie 80 000 pracowników koncernu Volkswagen.

Zakończenie pracy w niepełnym wymiarze godzin jest planowane na nocnej zmianie z 9 na 10 kwietnia. Dotyczy to zakładów w Dreźnie, Emden, Osnabrück, Wolfsburgu i Zwickau, a także fabryki Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze, fabryk Volkswagen Group Components w Brunszwiku, Kassel, Salzgitter, Chemnitz i Hanowerze oraz zakładu SITECH.

Jednocześnie koncern intensywnie przygotowuje się do wznowienia produkcji.