VOLKSWAGEN: ZAMÓWIENIA NA GOLFA VARIANTA

V 1_227

W polskich salonach Volkswagena rozpoczęto przyjmowanie zamówień na nowego Golfa Varianta. Samochód ten miał premierę przed kilkoma tygodniami podczas Salonu Samochodowego Genewa 2013.

Jego zalety to między innymi bagażnik powiększony o 100 litrów w porównaniu z poprzednikiem, bogata oferta systemów wspierających kierowcę i sportowa stylistyka. W sprzedaży pozostaje równolegle model poprzedniej generacji. Auta nie można jednak zamawiać już do produkcji – w starych cenach oferowane są samochody znajdujące się na placach importera i dealerów, m.in. Golf Variant CityLine.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Pierwsza generacja Golfa Varianta pojawiła się na rynku dokładnie przed 20 laty. Od tego czasu sprzedanych zostało ponad 1,8 mln egzemplarzy tej wersji Golfa.

Pojemność bagażnika nowego Golfa Varianta wzrosła w porównaniu z poprzednikiem z 505 litrów do 605 litrów (do oparcia tylnych siedzeń). W przypadku załadunku do oparć przednich siedzeń i pod dach, nowy Golf Variant ma pojemność aż 1620 litrów (poprzednik: 1495 litrów).

V 2_229

Pod względem optycznym przód nadwozia nowego Golfa Varianta ma tpodobną stylistykę, jak Golf Hatchback. Stylistom udało się przenieść charakterystyczny kształt słupka C klasycznego Golfa na słupek D Golfa Varianta. Dzięki temu nowy Golf Variant sprawia wrażenie smuklejszego.

Model jest wyposażony seryjnie w system Start-Stop i funkcję rekuperacji. Kombi posiada hamulec multikolizyjny, który automatycznie przyhamowuje samochód po zderzeniu, aby zredukować występującą jeszcze energię kinetyczną. Do wyposażenia seryjnego należą między innymi: siedem poduszek powietrznych, elektroniczny program stabilizacji toru jazdy (ESC), klimatyzacja, poprzeczna blokada mechanizmu różnicowego XDS oraz radioodbiornik z 5-calowym ekranem dotykowym TFT.

Opcjonalnie dostępne jest szerokie spektrum nowoczesnych systemów wspierających, takich jak Front Assist, automatyczny tempomat ACC, system ułatwiający utrzymanie pasa ruchu Lane Assist, system rozpoznający znaki drogowe czy asystent parkowania Park Assist najnowszej generacji.

V 3_235

Ponadto Golf Variant oferowany jest ze wszystkimi nowymi systemami Infotainment i Entertainment, wprowadzonymi wraz siódmą generacją Golfa.

Podobnie jak w klasycznym Golfie, także w nowym Golfie Variancie montowane są dwie zupełnie nowe generacje silników. Silniki benzynowe dysponują mocą 85 KM, 105 KM, 122 KM i 140 KM. Silniki wysokoprężne mają moc 90 KM, 105 KM i 150 KM. W zależności od wersji silnika stosowana jest 5- lub 6-biegowa manualna skrzynia biegów. Większość silników TSI i TDI może być także połączona z przekładnią DSG.

Nowego Golfa Varianta można zamawiać w polskiej sieci Volkswagena, cena wyjściowa modelu w wersji Trendline z silnikiem 1.2 TSI wynosi 65 490 zł. Został skrócony czas realizacji zamówień ze względu na przeniesienie produkcji do Niemiec.

V 4_232