RENAULT TRUCKS: ROZWIĄZANIA CHRONIĄCE KIEROWCÓW

renault_tru 1jpg

Żeby móc skutecznie zapobiegać aktom kradzieży, niekiedy połączonym z przemocą fizyczną, kierowcy pojazdów ciężarowych muszą dysponować odpowiednimi środkami ochrony osobistej.

Obecnie Renault Trucks oferuje szereg rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo kierowców: wielofunkcyjny alarm, przycisk alarmowy, blokadę drzwi i czujnik gazu. Kierowcy pojazdów ciężarowych mają świadomość, że ich zawód może być niebezpieczny.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Przewożone przez nich wartościowe towary są obiektem pożądania złodziei, którzy czasami nie wahają się użyć przemocy fizycznej, by zdobyć to, na czym im zależy. Dlatego, w celu zapewnienia kierowcom jak najskuteczniejszej ochrony, Renault Trucks oferuje kilka różnych rozwiązań.

Pierwszym z nich jest wielofunkcyjny alarm. Gdy ktoś próbuje dostać się do wnętrza pojazdu poprzez wyważenie drzwi lub zewnętrznych schowków albo stłuczenie szyby, włącza się syrena alarmowa emitująca dźwięk o natężeniu 90 dB. Cykl alarmowy trwa 30 sekund i jest powtarzany 10-krotnie. Podobny alarm rozlega się przy próbie odholowania pojazdu lub podniesienia kabiny. Funkcjonalność alarmu Renault Trucks może obejmować także naczepę, co pozwala chronić przed kradzieżą znajdujący się w niej ładunek.

renault_tru 2

We wnętrzu kabiny kierowca ma do swojej dyspozycji przycisk alarmowy, znajdujący się w zasięgu ręki na desce rozdzielczej, którego może użyć, gdy poczuje się zagrożony. Przycisk ten włącza syrenę alarmową i błyskowe sygnały świetlne.

A jak najlepiej chronić kierowcę, gdy ten odpoczywa? Renault Trucks oferuje również mechaniczną blokadę antywłamaniową drzwi, zwaną Doorlock. Jej działanie polega na unieruchomieniu drzwi na uchwycie wejściowym w taki sposób, że ich otwarcie od zewnątrz staje się niemożliwe.

I wreszcie, w związku z tym, że napastnicy coraz częściej dokonują rozbojów z użyciem gazu, pojazdy Renault Trucks mogą być wyposażone w odpowiedni czujnik. Podłączony do gniazda 12 V/24 V w kabinie, detektor ten ostrzega kierowcę w razie wykrycia obecności któregoś ze znanych gazów duszących.

renault_truc 3