WEBASTO: MIĘKKI DACH DO NOWEGO JAGUARA

Jaguar 1_F-TYPE

W latach siedemdziesiątych Jaguar E-TYPE stał się legendą swoich czasów. Po ponad czterdziestu latach marka zdecydowała się na wprowadzenie jego następcy – modelu F-TYPE.

To pod wieloma względami pierwszy od 50 lat prawdziwie sportowy model Jaguara. Dwumiejscowy roadster jest wyjątkowo eleganckim i atrakcyjnym autem o niepowtarzalnym wyglądzie i niesamowitych osiągach. Webasto- Edscha, dział Webasto specjalizujący się w rozwiązaniach dla kabrioletów, zaprojektował system dachowy do nowego Jaguara F-TYPE.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Aby zagwarantować kierowcy niezapomniane wrażenia z jazdy kabrioletem wystarczy nacisnąć przycisk, by w ciągu zaledwie 12 sekund otworzyć miękki, elegancki dach. Dach otwiera się i zamyka w pełni automatycznie również podczas jazdy, o ile prędkość nie przekracza 50 km/h. Przełącznik jest wbudowany w oparcie pod ramieniem i może być w wygodny sposób obsługiwany zarówno przez kierowcę, jak i przez pasażera.

Po otwarciu, dach składa się w kształt litery Z, w dogodnym miejscu za siedzeniami. W momencie złożenia dachu, jego przednia część spoczywa na górze jak pokrywa, co oznacza, że dodatkowa osłona nie jest wymagana. Niezależnie od otwarcia dachu, ten dwuosobowy samochód zachowuje całkiem sporą, jak na coupe, pojemność bagażnika rzędu 196 litrów.

C Webasto 3

Układ kinematyczny dachu wykorzystuje napęd elektryczny, dedykowany sterownik opracowany został przez Webasto- Edscha. System ten redukuje głośność pracy do minimum. Ponadto pomaga utrzymać niską wagę systemu dachowego, a zatem przyczynia się do lekkiej konstrukcji całego pojazdu.

Pożegnanie szumu wiatru

Osłona akustyczna, do wyprodukowania której została wykorzystana specjalna tkanina i dodatkowa warstwa izolacyjna, zapewnia idealną akustykę wnętrza w pozycji zamkniętej, niwelując szum wiatru – nawet podczas osiągania wysokiej prędkość. Ogrzewana tylna szyba, z czołowym wykończeniem z tkaniny, dodatkowo optymalizuje izolację akustyczną i poprawia wygląd samochodu.

Dach nowego Jaguara F-TYPE dostępny jest w kolorach czarnym, bordowym, beżowym i w odcieniu kamiennej szarości. Kupujący może także wybrać pomiędzy dwoma – czarnym lub kamienno-szarym – kolorem obicia wewnętrznej części dachu.

System dachowy do modelu kabrioletu Jaguar F-TYPE został zaprojektowany w głównej siedzibie Webasto- Edscha w Hengersberg, Dolna Bawaria i jest montowany w Coventry w Wielkiej Brytanii. Auto jest dostępne na rynku od maja 2013 roku.

C Webasto 2