WYŚCIGI: 12H DUNLOP MUGELLO OTWIERA SEZON

Tor-Mugello_2

W piątek i sobotę (14 i 15 marca br.) Autodromo Internazionale del Mugello będzie gospodarzem inauguracyjnego 12-godzinnego wyścigu Dunlop Mugello.

To międzynarodowy wyścig długodystansowy dla samochodów klasy GT, touring i aut specjalnych. Impreza otwiera europejski sezon wyścigów na wytrzymałość i liczy się jako druga runda 24-godzinnej serii Dunlop. Organizatorem i promotorem imprezy jest holenderska agencja Creventic.


Zobacz także:
SPORT


W wyścigu startuje 40 samochodów i zespołów oraz kierowcy z 24 krajów. Tor Mugello położony wśród wzgórz Toskanii, jest wymagający. Pomyślna jest prognoza pogody: temperatury ma wynieść około 18 stopni, ma nie padać – a wręcz przeciwnie: ma świecić słońce.

Na linii startu stanie 14 różnych marek samochodowych. W klasie A6 wystartuje szwajcarska ekipa Hofor Racing z Mercedesem- Benz SLS AMG GT3 i Stadler Motorsport z Porsche 997 GT3 R. To niedawni zwycięzcy 24-godzinnego wyścigu w Barcelonie i 24-godzinnej rywalizacji Dunlopa w Dubaju. Włoską kulturę motoryzacji reprezentować będzie zespół AF Corse jadący Ferrari 458 Italia GT3. Czeski zespół Scuderia Praha pojedzie podobnym autem, a wśród pozostałych ekip klasy A6 znajdą się dwa kolejne Mercedesy SLS AMG GT3, Porsche 997 GT3 R i dwa Chevrolety Corvette. W klasie Porsche 997 Cup pojadą cztery samochody.

Plakat-Dun-1

W klasie SP zobaczymy auta na bazie Renault Mégane i GC Automobiles, różne modele GT4, wśród których znajdą się trzy Ginetty włoskiej ekipy Nova Race i jedno Audi. W klasach touring A5 i A2 pojedzie wiele aut różnych marek, między innymi BMW, Mazda, Mini, Peugeot, Renault, Peugeot i Seat. Natomiast w klasie D1, czyli aut napędzane silnikiem Diesla, wystąpią BMW, Seaty i Volkswageny.

Pierwsze trzy godziny wyścigu rozegrane zostaną w piątek między 14:00 a 17:00, później zaczną obowiązywać zasady parc fermé. Wyścig zostanie wznowiony w sobotę, 15 marca br. o godz. 9:30 i potrwa do 18:30. Zaraz potem odbędzie się ceremonia wręczenia nagród.

Wyniki osiągane przez pojazdy, najnowsze informacje, zdjęcia, filmy i wyniki będą publikowane przez cały czas trwania wyścigu na stronie live.24hseries.com.