WYŚCIGI: DWUNASTY TYTUŁ MISTRZA POLSKI DLA PAWŁA SZKOPKA

szkopek-mistrz1

Paweł Szkopek sięgnął po swój dwunasty tytuł motocyklowego mistrza Polski, wygrywając w czeskim Moście oba wyścigi klasy Superbike.

Po drugim biegu podium dołączył do niego zespołowy kolega, debiutujący w najwyższej kategorii Patryk Pazera.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

szkopek-mistrz2

Motocykliści ekipy Pazera Racing na wielki finał w Czechach jechali z ambitnymi celami. Szkopek już po pierwszym wyścigu mógł świętoeać swój dwunasty tytuł mistrza kraju, odnosząc pewne zwycięstwo. Tymczasem zaledwie 22-letni Pazera miał szansę na spory awans w klasyfikacji generalnej i także stanął na wysokości zadania.

Podczas gdy Paweł Szkopek wygrał również drugi wyścig, startujący siostrzaną Yamahą R1 na oponach Dunlop Pazera zakończył debiutancki sezon w klasie Superbike finiszem na trzecim stopniu podium, które dało mu piątą pozycję w klasyfikacji generalnej.

szkopek-mistrz3

– To był fantastyczny sezon, nasz sezon! Co prawda rozminęliśmy się z tytułem w serii Alpe Adria, ale cieszę się z dwunastego tytułu mistrza Polski oraz wicemistrzostwa Alpe Adria i bardzo dziękuję ekipie Pazera Racing za ciężką pracę. Przez cały rok pracowaliśmy razem z Patrykiem nad tym, aby on także stanął na podium i dzisiejszy wynik jest tego ukoronowaniem. To dla nas wielki dzień. Dziękujemy naszym partnerom, w tym przede wszystkim markom Yamaha i Dunlop, a teraz odliczamy już dni do sezonu 2020 – powiedział Paweł Szkopek, kierowca Automobilklubu Polski, który wygrał sześć z dziesięciu tegorocznych wyścigów mistrzostw WMMP.

– Dzisiejszy wynik to nagroda za rok ciężkiej pracy po przesiadce do największej i bardzo wymagającej klasy Superbike. Dzięki podium awansowałem także na piąte miejsce w generalce, co jest dla mnie rewelacyjnym rezultatem. Startując w tym roku na takim samym motocyklu i w tej samej klasie, co Paweł, mogłem wiele się od niego nauczyć, za co bardzo mu dziękuję i gratuluję kolejnego tytułu. Dziękuję także całemu zespołowi. Teraz czas dokładnie i na spokojnie przeanalizować zebrane w tym roku dane, abyśmy w przyszłym sezonie wrócili do walki jeszcze szybsi i silniejsi – dodał Patryk Pazera.

szkopek-mistrz4