WYŚCIGI: FIA CEZ I MISTRZOSTWA POLSKI NA TORZE POZNAŃ

tp_wyfia1

Ponad 120 kierowców wystartuje w nadchodzących wyścigach samochodowych na Torze “Poznań” – Automobilklub Wielkopolski.

W dniach 10- 12 lipca w Przeźmierowie odbędą się: 10. i 11. runda FIA Central European Zone Circuit Racing Championships, 3. runda FIA Central European Zone Circuit Endurance Championships, 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. i 4. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz 2. runda Mistrzostw Polski Hour Race.


Zobacz także:

SPORT


 

Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji i Austrii, którzy regularnie od lat przyjeżdżają na Tor “Poznań”: Miro Konopka, Robert Senkyr, Jurgen Walkoun, Marcel Kusin, Milan Valasek i Daniel Skalicky. Na obiekcie w Przeźmierowie wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski.

tp_wyfia2

W klasie D4 3500 o kolejne punkty walczyć będą lider klasyfikacji Dariusz Gałęzki (A. Wielkopolski – 50 pkt.) oraz Dawid Bokeij (A. Wielkopolski – 36). W klasie 1N liderem jest Przemysław Kaźmierczak (A. Wielkopolski), który ma 4 punkty przewagi nad Maciej Garsteckim (A. Wielkopolski) i Piotrem Kownerem (A. Łódzki).

W klasie 2 zdecydowanym przodownikiem pozostaje Mikołaj Jóźwiak (A. Wielkopolski). Czy w nadchodzących wyścigach szyki spróbują mu pomieszać Tomasz Matuszkiewicz i Michał Flak (obaj A. Wielkopolski)? W klasie 3 Paweł Widawski (Automobilklub Polski) będzie odpierał ataki Karola Jodko- Kamińskiego (A. Wielkopolski) i Jakuba Wyszomirskiego (A. Rzemieślnik).

W klasie 5 (ponad 20 zawodników) jak na razie dominują kierowcy Automobilklubu Wielkopolski – Mateusz Bartkowiak, Krzysztof Ratajczak i Robert Hudziak. Ciekawe czy po nadchodzących dwóch rundach kolejność w klasyfikacji generalnej pozostanie taka sama?

tp_wyfia3

W klasie 6 liderką jest Daria Dziwisz (A. Wielkopolski), która podczas dwóch poprzednich rund meldowała się na drugiej pozycji. Za nią są kierowcy, którzy wygrali po jednej rundzie: Andrzej Grigorjew (A. Polski) i Dawid Abramczyk (A. Wielkopolski). W klasie 7 zaciętą walkę toczą Dariusz Sołtysiak i Piotr Fira (obaj A. Wielkopolski).

Z kolei w klasie 8.1 dominuje Konrad Tadla, a w klasie 8.2 – Kamil Osóbka (obaj A. Wielkopolski). Kierowcy startujący w maluchach mają swoich fanów i z pewnością dostarczą jeszcze w tym sezonie wielu emocji. W klasyfikacji Hour Race liderem jest Adam Rzepecki, a za nim plasują się Jakub Gołębiowski i Dawid Bokiej.

Interesująco powinno być w Wyścigowym Pucharze Polski, czyli formule historycznej. Tutaj pojadą m.in.: Lech, Andrzej i Błażej Wojciechowscy oraz Piotr Lenartowicz i Andrzej Fontański.

Zapraszamy kibiców na Tor Poznań!

Teresa Cichacka (Automobilklub Wielkopolski)