YANOSIK URUCHOMIŁ APLIKACJĘ CHRONIĄCĄ PRZED ZARAŻENIEM

Twórcy systemu Yanosik dołączają się do walki z dezinformacją związaną z koronawirusem. W aplikacji uruchomiona została nowa funkcja.

Pomaga ona kierowcom dotrzeć do pobliskich szpitali zakaźnych.


Zobacz także:

GPS / AUDIO

ROZMAITOŚCI


 

Użytkownicy otrzymają także informacje o najczęściej występujących symptomach zakażenia koronawirusem oraz instrukcję jak zachować się w przypadku rozpoznania u siebie wszystkich objawów. To innowacja na rynku nawigacji, której do tej pory próżno było szukać w Polsce.

– Aplikacja Yanosik jest na bieżąco aktualizowana i dostosowywana do panującej sytuacji w kraju. Od momentu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemiologicznego w Polsce podjęliśmy działania, które choć po części pomogą odnaleźć się Polakom w nowej rzeczywistości. Postanowiliśmy dodatkowo wyróżnić szpitale zakaźne w nawigacji, by każdy w razie potrzeby nie miał wątpliwości dokąd jechać – komentuje Paweł Bahyrycz, Yanosik.

Jak to działa w praktyce? Po wpisaniu w wyszukiwarce nawigacji hasła “Koronawirus” pojawiają się propozycje szpitali zakaźnych w najbliższej okolicy. W ten sposób kierowcy zostaną szybko i sprawnie poprowadzeni do odpowiedniego miejsca. Co więcej, na mapie w miejscach szpitali zakaźnych są widoczne specjalne POI.

Po kliknięciu w ikonę wyświetlana będzie dedykowana strona z najważniejszymi informacjami o koronawirusie. Kierowcy będą mogli sprawdzić jakie są najczęstsze objawy związane z zakażeniem oraz instrukcję jak postępować w przypadku wystąpienia wymienionych symptomów.

Zadzwoń na infolinię lub prowadź prosto do szpitala

Na stronie widoczny jest także numer telefonu na oficjalną infolinię NFZ, pod którym kierowcy mogą skonsultować się ze specjalistami, by np. potwierdzić objawy i otrzymać szczegółowe instrukcje. Dla osób, które chcą bezpośrednio się skierować do specjalistów walczących z koronawirusem wyświetlany jest przycisk “Prowadź”, skąd użytkownicy zostaną przeniesieni do nawigacji Yanosik.

– Chcemy w ten sposób wyeliminować przypadki, w których osoby z symptomami zakażenia koronawirusem jeżdżą komunikacją miejską do szpitala lub udają się w panice do pobliskiej przychodni. Niestety jest to skrajnie nieodpowiedzialna postawa, przez którą narażani są inni. Jesteśmy też przygotowani do zmian jakie będą zachodziły w opiece medycznej. Mianowicie, jak powstaną nowe miejsca, w których przyjmowani będą pacjenci z podejrzeniem koronawirusa to będą one dodawane do naszej bazy. Będziemy na bieżąco śledzić sytuację – komentuje Paweł Bahyrycz.

Nowa funkcja jest obecna zarówno w systemie iOS, jak i Android. Aby opcja ta pojawiła się w aplikacji wymagana jest jej aktualizacja do najnowszych wersji (iOS: 4.2.16, Android: 3.5.4.7).