ŻAGAŃ MASTER RACE 2013: MAŁYSZ WALCZY O TYTUŁ

OT 1_2013111

Adam Małysz, pilotowany przez Rafała Martona, w tym sezonie skoncentrował się na cyklu Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (CEZ), biorąc udział w czterech z sześciu – składających się na ten sezon – eliminacji.

Załoga Orlen Team dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium (Toolimpex Cup, Baja Carpathia) i raz zajmując trzecie miejsce (Baja Poland). Tym samym – rewelacyjnie radzący sobie w drugim pełnym sezonie startów – zespół zdeklasował konkurentów w punktacji, zdobywając mistrzostwo!


Zobacz także:
SPORT
ŻAGAŃ MASTER RACE 2013


– Mamy Mistrzostwo Strefy Europy Centralnej, teraz jedziemy do Żagania by walczyć o Mistrzostwo Polski – powiedział Adam Małysz przed rozpoczynającym się w sobotę, 26 października Żagań Master Race.

Będzie to ostatnia eliminacja tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

OT 2_6890

– Plan na ten rok został już wykonany z nawiązką. Rozpoczęliśmy od bardzo dobrego startu w rajdzie Dakar, a później było już coraz lepiej. Nie znaczy to jednak, że odpuszczamy. Wręcz przeciwnie, jedziemy do Żagania z jeszcze większym apetytem na zwycięstwo i zdobycie Mistrzostwa Polski, Czech i Słowacji. W Żaganiu pojadę po raz pierwszy, wcześniej tylko tam trenowałem. To jazda po piachu i poligonie, więc na pewno rywalizacja zapowiada się ciekawie – komentuje powiedział Adam Małysz.

Przed ostatnią, dwudniową eliminacją RMPST, Adam Małysz i Rafał Marton prowadzą w cyklu, wyprzedzając o 7 punktów Miroslava Zapletala. Załoga Orlen Team ma również szansę wywalczyć Mistrzostwo Czech i Słowacji.

OT 3_1348