ZF SERVICES: PO REORGANIZACJI BĘDZIE SPRZEDAWAĆ

ZF 1_Services

Wraz z początkiem 2014 roku ZF Services (spółka koncernu ZF Friedrichshafen AG) przejmie kompetencje ZF Lenksysteme GmbH (spółka joint venture, w której równe udziały posiadają ZF i Robert Bosch GmbH).

Chodzi o zakres sprzedaży przekładni, pomp układu wspomagania oraz kolumn kierowniczych na niezależnym, międzynarodowym rynku części zamiennych. Działalność firmy ZF Lenksysteme GmbH będzie skupiona wyłącznie na ich produkcji i regeneracji.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Od 2014 roku, pełne portfolio jej produktów będzie sprzedawane przez ZF Services pod nowo utworzoną marką ZF Lenksysteme. Reorganizacja zapewni obu spółkom jeszcze większą konkurencyjność.

– Począwszy od 2014 roku, nasi klienci będą mieli dostęp do pełnego portfolio części ZF Lenksysteme sprzedawanych przez jedną firmę i przy zachowaniu jasnych warunków współpracy oraz ujednoliconego procesu logistycznego. Nowa marka bez wątpienia zapewni nam dodatkowe możliwości rozwoju na globalnym rynku części zamiennych – mówi Ulrich Walz, Członek Zarządu ZF Services odpowiedzialny za marketing i rozwój firmy na nowych rynkach.

W pierwszej kolejności, ZF Services planuje między innymi optymalizację dostępności nowych produktów i usług.

ZF 2_Lenksy

Firma ZF Lenksysteme GmbH opracowuje, wytwarza i zaopatruje w elementy układu kierowniczego renomowanych producentów pojazdów na całym świecie. Produkuje również części zamienne w jakości jak na pierwszy montaż.

– Zmiany rynkowe, w połączeniu z wysokimi wymaganiami klientów oraz koniecznością zapewnienia im stałego dostępu do informacji związanych z zaawansowanymi technicznie układami, to główne przyczyny, dla których chcemy skupić się wyłącznie na tym, na czym znamy się najlepiej, czyli na produkcji i regeneracji części – wyjaśnia Stephen von Schuckmann, odpowiedzialny w ZF Lenksysteme GmbH za rynek części zamiennych.

Już wcześniej, ZF Services i ZF Lenksysteme GmbH stworzyły w wielu krajach Europy system logistyczny z udziałem dystrybutorów hurtowych, zapewniający łatwiejszy dostęp do regeneracji układów kierowniczych. Takie działania będą teraz rozwijane na całym świecie.

Pierwszy katalog z poszerzonym portfolio

W pierwszej połowie 2013 roku, do aftermarketowej oferty ZF Lenksysteme dołączonych zostało 139 nowych pozycji, a wśród nich m.in.: elektroniczna przekładnia kierownicza do BMS serii 5 i 6 oraz Opla Astra GT, hydrauliczna przekładnia kierownicza do Mercedesa E-Class 4Matic oraz hydrauliczna pompa układu kierowniczego do Audi Q5. Pierwszy samodzielny katalog marki ZF Lenksysteme („Przekładnie, pompy i kolumny kierownicze do pojazdów osobowych”), został zaprezentowany na targach Equip’ Auto w Paryżu (16-20 października 2013 roku). W 2014 roku, w ofercie ZF Services znajdą się również części ZF Lenksysteme do pojazdów użytkowych i autobusów, w tym m.in. przekładnie i wały kierownicze.

W związku z reorganizacją, na jeszcze lepsze wsparcie mogą też liczyć warsztaty.

– Wspólnie z firmą Bosch zaplanowaliśmy wykorzystanie sieci ZF Services ProTech, Bosch Service oraz AutoCrew, w tym połączone działania szkoleniowe. Chcemy zainteresować nową częścią naszego portfolio jak największą ilość klientów – komentuje Ulrich Walz.

Marka ZF Parts, pod którą firma ZF Services do tej pory sprzedawała elementy układu kierowniczego, pozostanie w jej portfolio. Będą nią jednak sygnowane tylko wybrane produkty np. zestawy serwisowe do wymiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów w pojazdach osobowych, wprowadzone do sprzedaży wiosną 2013 roku.