ACHILLES: OPONY Z INDONEZJI NA POLSKIM RYNKU

Achilles 1_Multivan 0057

W budżecie większości polskich gospodarstw, zakup zestawu nowych opon letnich to znaczący wydatek. Kierowcy, którzy starają się optymalizować koszty poszukują rozwiązań korzystnych ekonomicznie.

Śniegi topnieją i temperatura rośnie. To znak, że wiosna zbliża się wielkimi krokami. Jak zwykle o tej porze roku, każdego kierowcę czeka wymiana opon. Coraz większe zainteresowanie zyskuje indonezyjska marka Achilles oferująca ogumienie w rozsądnej cenie.


Zobacz także:
OPONY


Zamiast ryzykować kolejny sezon używanego ogumienia, coraz więcej osób decyduje się na zakup nowych opon sprawdzonych, azjatyckich producentów. Należy do nich indonezyjska marka Achilles, będąca alternatywą dla kosztownych marek premium.

Achilles – produkowane przez firmę Multistrada opony z segmentu niższej klasy średniej, zdobyły zaufanie kierowców już w ponad 70 krajach Europy, Środkowego Wschodu, Azji, Afryki, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.

Achilles 2_ATR SPORT

– Doskonała reputacja marki Achilles na świecie jest efektem dobrej jakości produktów oferowanych w rozsądnej cenie. Nad rozwiązaniami technologicznymi pracują najlepsi specjaliści, w tym doświadczeni w pracy dla czołowych producentów opon inżynierowie z Japonii. W Polsce opony Achilles zostały bardzo dobrze ocenione przez klientów ostatecznych. Od momentu wprowadzenia na rynek, kierowcy praktycznie nie zgłaszają reklamacji dotyczących tej marki – mówi Artur Posłuszny z firmy ITR S.A., która jest autoryzowanym dystrybutorem tych opon w Polsce.

Na polskim rynku dostępne są opony Achilles dedykowane samochodom osobowym, dostawczym i SUV-om.

ACHILLES ATR SPORT – opona letnia zapewniająca najwyższą przyczepność, zaprojektowana do osobowych samochodów wyczynowych, coupe i sportowych sedanów. W produkcji wykorzystano mieszankę na bazie dwutlenku krzemu zapewniającego mniejsze spalanie i lepszą przyczepność na mokrej nawierzchni. Kierunkowa konstrukcja bieżnika, pas środkowy, duże bloki oraz stabilne elementy barku gwarantują stabilność przy dużych prędkościach i trakcję na suchych nawierzchniach. Obwodowe i poprzeczne rowki minimalizują efekt „aquaplaningu”. Wzmocniona wewnętrzna konstrukcja opony stabilizuje strefę bieżnika, umożliwiając lepsze prowadzenie, większe osiągi przy dużych prędkościach. Dostępna w rozmiarach od 195/45R16 84V do 255/35ZR20 97W.

Achilles 3_Platinum

ACHILLES PLATINUM – letnia opona dedykowana samochodom osobowym. Blok środkowy opony zapewnia doskonałą ochronę na mokrych drogach. Podwójny rowek ułatwia manewrowanie, a wytrzymały blok barkowy zwiększa przyczepność podczas pokonywania zakrętów. System „Hydro Straight” skutecznie odprowadza wodę za pomocą wewnętrznego prostego rowka, znajdującego się pośrodku bieżnika opony. Ochrona felgi zabezpiecza przed uderzeniami. Dostępna w rozmiarach od 175/65R14 82H do 225/60R16 98H.

ACHILLES Desert Hawk H/T – opona wielosezonowa przeznaczona do samochodów użytkowych, terenowych i pojazdów typu van. Bieżnik zapewnia dobre odprowadzanie wody oraz zwiększoną trakcję na mokrej i śliskiej drodze. Zaprojektowana z myślą o kierowcach, którzy chcą nadać swoim pojazdom sportowy wygląd. Model dostępny w rozmiarach od P215/70R16 100H do P255/50R19 107H.

ACHILLES MULTIVAN – całoroczna opona do samochodów dostawczych. Zapewnia bezpieczeństwo jazdy oraz długi okres eksploatacji. Konstrukcja bieżnika z czterema prostymi rowkami zwiększa zdolność odprowadzania wody oraz zapewnia lepszą przyczepność. Dostępna w rozmiarach od 195/70R15C 104/102T do 235/65R16C 115/113T.

Achilles 4_DH HT

Nasz komentarz. Nie jeździliśmy na oponach firmy Achilles – zamieszczony tekst jest przygotowany na podstawie informacji dystrybutora. Nie posiadamy też wyników międzynarodowych testów. Stąd nie możemy wypowiadać się autorytatywnie na temat ich jakości i parametrów. Piszemy o nich dlatego, że są obecne na naszym rynku i dopuszczone do sprzedaży. Nie wiemy, czy są dobre czy też nie. Ale na szczęście każdy się tego może obecnie dowiedzieć! Dzięki etykietowaniu ogumienia!

Zdarza się tak, że opona nawet najbardziej renomowanej firmy w pewnym rozmiarze jest znakomita, natomiast ta sama w innym rozmiarze – jest znacznie gorsza (potwierdzają to testy). Dlatego kontrolujmy etykiety! Dadzą nam one podstawową wiedzę.

Ktoś kupuje Mercedesa, ktoś Fiata 126p. Ktoś opony premium, inny ogumienie klasy niższej. Wyznacznikiem jest cena. Ale w przypadku opon także bezpieczeństwo. Czy więc jest to Michelin, Goodyear, Continental, czy też Fulda, Kleber czy Achilles: sprawdzajmy etykiety za nim je kupimy! Zawsze!