ADAC OPEL e-RALLY CUP: POZNALIŚMY PARTNERÓW CYKLU

Poznaliśmy partnerów nowej serii ADAC Opel e‑Rally Cup. Dostawcą opon w pierwszym na świecie markowym pucharze elektrycznych samochodów rajdowych będzie Michelin.

Opel Motorsport przedłużył też trwającą od lat współpracę z Holzer Motorsport.


Zobacz także:

SPORT

ECO


 

Specjaliści od wyścigów i rajdów z Augsburga zapewnią wsparcie techniczne oraz części zamienne w trakcie zawodów wszystkim zespołom rywalizującym w serii ADAC Opel e‑Rally Cup. Nowym partnerem będzie Michelin.

Program rozwoju samochodu Opel Corsa‑e Rally dla uczestników ADAC Opel e‑Rally Cup przebiega pełną parą. Od końca ubiegłego roku dwa doświadczalne egzemplarze samochodu elektrycznego z silnikiem o mocy 100 kW (136 KM) przechodzą testy wytrzymałościowe w Centrum Testowym w Dudenhofen. Kolejną fazą będą testy osiągów na trasie etapów rajdu.

– To dobre wiadomości dla naszych zespołów. Kontynuacja trwającej od 20 lat współpracy z Holzer Motorsport podnosi status ADAC Opel e‑Rally Cup. Günther Holzer i jego ekipa to wykwalifikowani i niezawodni partnerzy wszystkich zespołów uczestniczących w ADAC Opel Rally Cup od 2013 roku. To samo dotyczy firmy Michelin. Po udanych doświadczeniach z ADAC Opel Rally Cup Michelin będzie teraz wyposażał wszystkie Corsy‑e Rally — mówi Jörg Schrott, dyrektor Opel Motorsport.

Seria zawodów w ramach nowego markowego pucharu samochodów elektrycznych z Oplem Corsą‑e Rally rozpoczyna się od ADAC Saarland- Pfalz Rally zaplanowanego na 21 i 22 sierpnia.