ARVAL: ELEKTRYKI SEGMENTU PREMIUM HITEM WŚRÓD FIRM

Arval Service Lease Polska mimo pandemii koronowirusa zwiększył flotę wynajmowanych samochodów elektrycznych. Od kwietnia do lipca firma pozyskała najemców na całą dostępną pulę Jaguara I-Pace.

Ze względu na duże zainteresowanie elektrykami z segmentu premium poszerzona zastała oferta o Mercedesa EQC.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Oferta Jaguarów I-Pace była skierowana do osób z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, w tym także do prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Samochody można było zamawiać zdalnie, z opcją dostawy. Nowość zbiegła się w czasie z pierwszymi miesiącami pandemii COVID-19, okresem „społecznej kwarantanny” i niepewności dotyczącej sytuacji gospodarczej.

Wbrew obawom o spowolnienie na rynku wynajmu długoterminowego, spowodowanym pandemią koronawirusa, cała dostępna pula pojazdów została szybko zarezerwowana, zaś Arval zdecydował o wprowadzeniu do oferty kolejnych elektrycznych samochodów premium.

– Nie zakładaliśmy, że oferta elektrycznych aut premium tak szybko znajdzie najemców. Ponieważ test powiódł się bardzo dobrze, będziemy oferować klientom kolejne modele o podobnych parametrach – na początek Mercedesa EQC. Zainteresowanie elektrykami z wyższej półki wynika często z tego, że samochody te mają dużo większy zasięg niż tańsze modele. Warto zauważyć, że w całej Europie właśnie segment premium oraz auta elektryczne najlepiej broniły się przed spadkami sprzedaży związanymi z pandemią – mówi Radosław Kitala, Consultant & Arval Mobility Observatory w Arval Service Lease Polska.

Wynajem długoterminowy pojazdów to rozwiązanie chętnie wybierane przez firmy i osoby zainteresowane samochodami elektrycznymi. Taka forma korzystania z pojazdu to sposób użytkowanie auta w firmie, jak w potrzeby danej firmy wpisuje się taki pozjazd.

– Klient, który zdecyduje się na wynajem długoterminowy elektrycznego samochodu nie musi martwić się o serwisowanie pojazdu, ubezpieczenie go ani o utratę wartości. Po zakończeniu umowy może przesiąść się do nowego auta – mówi Radosław Kitala.

Mercedesy EQC dostępne będą dla klientów Arval od listopada w cenie od 2897 zł netto miesięcznie.