AUDI: HARRISON FORD W WIRTUALNYM QUATTRO W POLSCE

Harrison Ford im Sci-Fi Audi

Do kin wchodzi film „Gra Endera“, w którym można podziwiać futurystyczne Audi fleet shuttle quattro. Pomniejszony model samochodu pojawił się na premierze filmu w Chinese Theatre w Los Angeles.

Błyszczał na czerwonym dywanie, obok odtwórców głównych ról: Harrisona Forda, Asy Butterfielda, Hailee Steinfeld, Bena Kingsleya, Violi Davis i Abigail Breslin. Specjalnie na premierę filmu, zespół konstruktorów Audi przygotował podświetlany model w skali 1:4.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Samochód, którym jeździ w filmie Harrison Ford alias Hyrum Graff, to tylko pojazd wirtualny – wykreowany w komputerze. Projektanci Audi stworzyli go na potrzeby wchodzącej właśnie do kin hollywoodzkiej produkcji. Pracowali bez korzystania z modelu rzeczywistego i zaprojektowali pojazd korzystając jedynie z komputera. Podczas kręcenia filmu, aktorzy na planie jeździli Audi A7 Sportback. W postprodukcji, Digital Domain, firma odpowiedzialna ze efekty specjalne, korzystając z techniki Computer Generated Imagery, czyli obrazów generowanych wyłącznie w komputerze, zastąpiła model A7 cyfrowym obrazem Audi fleet shuttle quattro.

Ender's Game Premiere

– To był dla mnie wyjątkowy moment, gdy na kinowym ekranie nareszcie ujrzałem nasze futurystyczne Audi. Stworzyliśmy samochód dla świata, jaki będziemy mieć za około 75 lat, samochód, który doskonale się wpasował w bardzo „techniczną” atmosferę tego filmu – powiedział Björn Wehrli, jeden z projektantów, których do stworzenia tego pojazdu przyszłości zainspirował filmowy świat science fiction, wykreowany przez reżysera Gavina Hooda.

Waybe A. Kennedy, Asset Supervisor w firmie Digital Domain chwali doskonale układającą się współpracę z projektantami Audi.

Ender's Game Premiere

– Chcemy pracować z ekspertami, którzy rozumieją, jak mogłaby wyglądać stylistyka przyszłości. Dokładnie taką wizję uosabia projekt Audi fleet shuttle quattro – powiedział.

Model pojazdu, w skali 1:4, po krótkim występie w świetle ramp, zajmie honorowe miejsce na ekspozycji w Audi Design Studio. Natomiast wersję wirtualną, fani science fiction będą mogli podziwiać w kinach. Polska premiera filmu już 31 października.

Ender's Game Premiere