AUDI: STUTYSIĘCZNE AUTO Z FABRYKI W GYOR

Audi Hungaria: 100.000stes Auto faehrt im neuen Werk vom Band

Z taśmy produkcyjnej zjechało właśnie stutysięczne auto wyprodukowane w nowej fabryce Audi Hungaria. Jubileuszowy egzemplarz to S3 Limousine w kolorze białym Gletscher.

Samochód, wyposażony w dwulitrowy silnik TFSI także produkowany w Győr, którego wnętrze utrzymane jest w czerwieni, zostanie dostarczony do USA. Audi Hungaria Motor Kft. począwszy od czerwca ubiegłego roku produkuje modele A3 Limousine i A3 Cabriolet, a od kilku zaledwie tygodnie prowadzi także seryjną produkcję nowej generacji Audi TT.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

NISSAN: QASHQAI W SPECJALNEJ WERSJI N-TEC


&nbsp.pl
Duży popyt na te właśnie modele na całym świecie sprawia, że od sierpnia produkcja w węgierskiej fabryce odbywa się na trzy zmiany.

– Sto tysięcy samochodów wyprodukowanych w nowych zakładach, to znaczący krok w pełnej sukcesów historii Audi Hungaria. Taka liczba wyprodukowanych aut potwierdza, że decyzja o inwestycji w nową fabrykę była właściwa. Dzięki dużej elastyczności i terminowości pionu produkcji w Győr, mamy swój własny wkład w globalny rozwój Audi AG. Fakt, że załodze udało się w tak krótkim czasie wyprodukować tak dużą, okrągłą liczbę samochodów, napawa mnie to szczególną dumą – podkreśla Thomas Faustmann, dyrektor zarządzający zakładów.

Według Walkera, od chwili rozpoczęcia seryjnej produkcji nowej generacji Audi TT i uruchomienia trzeciej zmiany, fabryka w Győr wykorzystuje pełnię swych mocy przerobowych. W ten sposób moce produkcyjne Audi Hungaria wzrosły do 160 000 samochodów na rok, a w nowej fabryce można było zatrudnić ponad trzy tysiące ludzi.

Spośród modeli produkowanych w Győr, na całym świecie dostępne jest Audi A3 Limousine. W Europie można już także nabyć Audi A3 Cabriolet i S3 Limousine, które na rynku północnoamerykańskim i azjatyckim pojawią się w nadchodzących miesiącach. Produkowane na Węgrzech nowe Audi TT Coupé, można już zamawiać w salonach dealerskich Audi.