BMW: AKTUALIZACJA MODELI NA 2023 ROK

Innowacje w zakresie indywidualizacji, cyfryzacji i elektryfikacji zwiększą atrakcyjność gamy modelowej BMW wiosną 2023 roku.

Po światowej premierze kryształowych reflektorów BMW Iconic Glow w nowym BMW serii 7 ta opcja będzie również dostępna w BMW X7 od kwietnia 2023 roku. Ponadto we wszystkich modelach BMW serii 7 rozszerzona zostanie oferta lakierów oraz wyposażenia wnętrza. W obu seriach klasy luksusowej oraz w całkowicie elektrycznym BMW iX oferowany będzie też rozszerzony asystent parkowania Professional. Umożliwia on sterowanie funkcjami zdalnego parkowania i asystenta manewrowania za pomocą aplikacji My BMW na urządzeniach Apple iPhone.


Zobacz także:

MAZDA: ZMIANY W GAMIE MODELOWEJ W POLSCE NA 2023 ROK

ECO


 

W marcu 2023 roku w modelach BMW serii 4 i BMW serii M4 pojawi się system operacyjny BMW 8 oraz najnowsza generacja multisensorycznego systemu BMW iDrive z zakrzywionym wyświetlaczem BMW. W przyszłości wyposażenie wielu elektrycznych modeli BMW będzie obejmowało kabel do ładowania Professional typu 3 przeznaczony do ładowania prądem przemiennym o mocy do 22 kW.

BMW serii 7: nowe lakiery i wyposażenie wnętrza.

W marcu 2023 roku we wszystkich modelach BMW serii 7 pojawią się dodatkowe możliwości indywidualizacji wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego. Nowością w ofercie będzie lakier metalizowany BMW Individual w mroźnym kolorze niebieskiego tanzanitu. Ponadto ekskluzywny dwukolorowy lakier BMW Individual można będzie teraz łączyć również z lakierami specjalnymi BMW Individual. Wyjątkowo stylowy wystrój wnętrza zapewni nowa tapicerka M ze skóry Merino z ekskluzywnymi elementami w zestawieniach kolorów szarobrązowego i nocnego granatu oraz karmelowego i szarego Atlasu, a także tapicerka BMW Individual ze skóry Merino i kaszmiru z ekskluzywnymi elementami w kolorach czarnym i szarym.

Nowa opcja w BMW X7: kryształowe reflektory BMW Iconic Glow.

Ekskluzywna stylistyka przodu nadaje modelom BMW z segmentu luksusowego ekspresyjny wygląd. Szczególnie wyrazistą prezencję zapewniają przy tym opcjonalne kryształowe reflektory BMW Iconic Glow, które po raz pierwszy oferowane były w nowym BMW serii 7, a od kwietnia 2023 r. będą dostępne również w BMW X7. W tej wersji reflektorów funkcję świateł pozycyjnych i dziennych przejmują podświetlane diodami kryształy Swarovskiego w górnej części lamp. Zarówno w świetle słonecznym, jak i w nocy odbijają światło pod różnymi kątami, co w połączeniu z oświetleniem konturowym atrapy chłodnicy BMW tworzy charakterystyczną sygnaturę świetlną.

Również tył największego Sports Activity Vehicle będzie mógł mieć od kwietnia 2023 roku nowy akcent wizualny. Oferowane opcjonalnie błyszczące elementy M Shadow Line o rozszerzonym zakresie będą obejmować teraz również listwę w błyszczącym kolorze czarnym na klapie tylnej.

BMW serii 7, BMW X7 i BMW iX: sterowanie parkowaniem za pomocą iPhone’a.

Od wiosny 2023 roku większy komfort podczas parkowania i manewrów zapewni asystent parkowania Professional, który będzie oferowany w modelach BMW serii 7, BMW X7 oraz BMW iX . BMW wykorzystuje przy tym innowacyjną technologię cyfrową do dalszych postępów w zakresie automatyzacji jazdy i parkowania. Rozszerzony asystent parkowania Professional umożliwia kierowcy sterowanie manewrami parkowania i wyparkowywania, a także bardziej złożonymi manewrami spoza pojazdu za pośrednictwem smartfona z aplikacją My BMW (aplikacja My BMW w wersji 2.12.x).

Pozwala to na wygodne korzystanie nawet z bardzo wąskich lub trudno dostępnych miejsc parkingowych. Kierowca może na przykład przerwać rozpoczęty manewr parkowania, opuścić pojazd, a następnie kontynuować manewr, monitorując z zewnątrz otoczenie pojazdu. Podobnie jak w przypadku parkowania, asystent parkowania Professional może również służyć do wyjazdu z miejsca parkingowego za pomocą smartfona.

Asystent manewrowania wchodzący w skład asystenta parkowania Professional umożliwia przechodzenie z obsługi wewnątrz i na zewnątrz pojazdu także w przypadku bardziej złożonych manewrów. Również wtedy kierowca może sterować samochodem z zewnątrz za pomocą smartfona i jednocześnie monitorować manewr. Odległość od pojazdu może przy tym wynosić do 6 m. Asystent manewrowania jest w stanie zarejestrować i zapamiętać nawet dziesięć różnych manewrów o długości do 200 m każdy i łącznej długości do 600 m. Po ponownym dotarciu do punktu początkowego system całkowicie przejmuje prowadzenie pojazdu, w tym przyspieszanie, hamowanie i kierowanie, a jeśli to konieczne, także wielokrotną zmianę kierunku i biegu, w sposób całkowicie zautomatyzowany i niezależnie od tego, czy kierowca pozostaje w pojeździe, czy też steruje manewrem z zewnątrz za pomocą iPhone’a.

BMW iX teraz z ręcznie aktywowanym zarządzaniem temperaturą akumulatora wysokonapięciowego i z asystentem przyczepy.

Od marca 2023 r. wszystkie warianty modelowe w pełni elektrycznego BMW iX będą wyposażone w zmodernizowaną wersję predykcyjnego systemu zarządzania temperaturą akumulatora wysokonapięciowego. Podobnie jak w BMW i7 podgrzewanie akumulatora będzie można włączać również ręcznie przy nieaktywnym prowadzeniu do celu w systemie nawigacyjnym. Podgrzewanie przed ładowaniem optymalizuje pobór energii podczas korzystania z szybkiej stacji ładowania prądem stałym. Do podgrzewania akumulatora wykorzystywane jest ciepło wytwarzane przez silniki elektryczne.

Od marca 2023 roku standardowy system asystujący kierowcy w BMW iX będzie obejmował również asystenta przyczepy, który przejmuje kierowanie podczas cofania z przyczepą.

Wiosną 2023 roku kolejny etap cyfryzacji zwiększy również atrakcyjność modeli BMW serii 4 oraz wyczynowych samochodów sportowych BMW M4. Wybitnie sportowe modele segmentu premium w klasie średniej będą w przyszłości standardowo wyposażone w system operacyjny BMW 8, a więc także w system obsługi iDrive z zakrzywionym wyświetlaczem BMW. W pełni cyfrowy zespół ekranów standardowego BMW Live Cockpit Plus obejmuje wyświetlacz informacyjny o przekątnej 12,3 cala za kierownicą oraz wyświetlacz kontrolny o przekątnej 14,9 cala. Nowoczesna stylistyka kokpitu oraz większe możliwości inteligentnego asystenta osobistego BMW umożliwiają znaczne ograniczenie liczby przycisków i kontrolek na rzecz obsługi głosowej i dotykowej. Ekspresyjnym dźwiękowym elementem cyfrowego postępu we wnętrzu jest dźwięk powitalny, który w przyszłości – również w modelach BMW i4 – będzie rozbrzmiewał po otwarciu drzwi kierowcy lub pasażera.

Wszystkie silniki w BMW serii 4 Coupé, BMW serii 4 Gran Coupé i BMW serii 4 Cabrio będą standardowo oferowane z 8-stopniową skrzynią Steptronic, która od marca 2023 roku będzie obejmować również łopatki zmiany biegów na kierownicy i nową dźwignię biegów na konsoli środkowej. Oprócz tego wyposażenie standardowe wszystkich wariantów modelowych będzie zawierać też błyszczące obramowania bocznych szyb Shadow Line.

Nową opcją personalizacji wnętrza w modelach BMW serii 4, jak również we wszystkich wariantach BMW M4 Coupé i BMW M4 Cabrio, będą antracytowe listwy ozdobne z aluminium Rhombicle. Od marca 2023 r. w modelach BMW M4 dostępna będzie również deska rozdzielcza obita Sensatekiem. Ekskluzywnie w modelach BMW M4 Coupé oferowana będzie grafika M na masce i klapie tylnej. To kontrastujące lakierowanie podkreślające indywidualny charakter sportowego samochodu dostępne będzie od marca 2023 roku już nie tylko w błyszczącym kolorze czarnym, ale także w błyszczącej czerwieni.

Nowy kabel do ładowania typu 3 do wielu elektrycznych modeli BMW.

Aby zwiększyć wydajność i prędkość ładowania akumulatorów wysokonapięciowych, niektóre modele BMW z napędem elektrycznym obsługujące ładowanie prądem przemiennym o mocy 22 kW będą miały od wiosny 2023 r. nowe wyposażenie w ramach programu BMW Charging. Wszystkie warianty modelowe BMW iX, a także BMW i7 xDrive60 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 19,6–18,4 kWh/100 km; emisja CO2: 0 g/km) oraz BMW iX1 xDrive30 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 18,1–16,8 kWh/100 km; emisja CO2: 0 g/km) będą miały w przyszłości na wyposażeniu kabel do ładowania Professional typu 3 przeznaczony do ładowania z mocą do 22 kW.

Nowy kabel Professional typu 3 umożliwi korzystanie z publicznych stacji ładowania prądem przemiennym o wysokiej mocy. Jego maksymalna użyteczna moc ładowania została podwojona w porównaniu ze wcześniejszym standardowym kablem do ładowania typu 3.

BMW Digital Key Plus z nowymi funkcjami, premiera nowego systemu operacyjnego BMW 9.

Funkcja BMW Digital Key Plus, dostępna już w wielu aktualnych modelach BMW, zyska wiosną 2023 roku nowe i rozszerzone funkcje, takie jak automatyczne odblokowywanie pojazdu poprzez zbliżenie smartfonów Samsunga, a także innych smartfonów z systemem operacyjnym Android i chipem UWB (ultra szerokopasmowym). Łatwiejsza będzie też aktywacja w samochodzie kluczy cyfrowych BMW udostępnianych osobom trzecim.

W drugim kwartale 2023 r. w ramach fazy pilotażowej wybrane modele BMW X1 w Wielkiej Brytanii otrzymają nowy system operacyjny BMW 9. Nowy system oferować będzie rozszerzony zakres aplikacji, ulepszoną obsługę dotykową i częstsze aktualizacje. W ciągu 2023 roku system pojawi się w kolejnych modelach BMW klasy kompaktowej w innych krajach.

Wszystkie opisane warianty modeli, zakresy wyposażenia, dane techniczne, wartości zużycia i emisji dotyczą oferty na rynku niemieckim.