BMW GROUP POLSKA PARTNEREM FORUM

Samochód elektryczny BMW ActiveE oraz hybrydowy model BMW ActiveHybrid 5 będą prezentowane gościom XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. BMW Group Polska po raz kolejny zostało partnerem Forum, zapewniając także serwis limuzynowy obsługiwany przez BMW serii 7.

Obecność BMW Group w Krynicy-Zdroju jest okazją do zaprezentowania nowej wizji motoryzacji, w której redukcja spalania oraz emisji spalin nie oznacza zmniejszenia radości z jazdy. Dostępny w standardzie w każdym nowym modelu system EfficientDynamics, samochody z napędem hybrydowym z linii ActiveHybrid oraz submarka BMW i, której pierwszy przedstawiciel – BMW i3 – wyjedzie na drogi już w przyszłym roku, to przykłady innowacyjnych rozwiązań bawarskiego koncernu.

Goście Forum Ekonomicznego będą mogli zapoznać się z koncepcją BMW ActiveE – pierwszym bezemisyjnym samochodem BMW, wyprodukowanym w małej serii w ramach projektu pilotażowego. Auto wyposażone jest w silnik elektryczny o mocy 170 KM i może przejechać bez ładowania aż 160 kilometrów. Można je obejrzeć w Domu Forum.

W głównej alei Forum stanie natomiast flagowa hybryda koncernu z Bawarii – BMW ActiveHybrid 5, będąca przykładem możliwości zastosowania proekologicznych rozwiązań w ekskluzywnych modelach limuzyn. Samochód zapewnia radość z jazdy, jednocześnie redukując spalanie o dwucyfrową wartość procentową i jest przykładem doskonałego stosunku mocy do emisji CO2. Jest to możliwie dzięki innowacyjnemu połączeniu 6-cylindrowego rzędowego silnika benzynowego BMW TwinPower Turbo z silnikiem elektrycznym. Na samym silniku elektrycznym auto jest w stanie przejechać aż 4 kilometry przy prędkości do 60 km/h.

BMW Group stale pracuje nad technologiami zmniejszającymi emisję oraz odpowiadającymi na wyzwania mobilności w wielkich miastach. Przykładem może być program DriveNow, działający na zasadzie miejskiej wypożyczalni samochodów. W ramach systemu kierowcy mogą za pomocą specjalnej aplikacji rezerwować samochody BMW ActiveE oraz MINI E, które następnie mogą zostać zwrócone w jednej ze stacji rozmieszczonych w całym mieście. System działa z powodzeniem w Berlinie, Monachium, Dusseldorfie, a w ostatnich dniach został otwarty również w San Francisco.

– Głęboko wierzę, że technologie tworzone dzisiaj przez BMW Group – lidera zrównoważonych rozwiązań w motoryzacji – stają się podstawą nowoczesnej mobilności jutra. BMW Group jest jednym z pionierów w tym obszarze, a nasze osiągnięcia przyniosły nam siódme z rzędu pierwsze miejsce wśród przedstawicieli branży motoryzacyjnej w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Index – mówi Andreas Biehler, General Manager BMW Group Polska.

Opracowywane przez BMW Group rozwiązania technologiczne mają już dzisiaj realny wpływ na środowisko naturalne. W latach 1995–2010 koncern zredukował w swoich nowych samochodach emisję CO2 aż o 30 proc. – żadna inna firma z branży motoryzacyjnej nie może pochwalić się podobnym rezultatem. Obecnie aż 48 modeli BMW i 32 marki MINI emitują maksymalnie 140 g CO2 /km. Do 2020 BMW Group planuje obniżyć emisję dwutlenku węgla o dalsze o 25%, tym samym potwierdzając swoją pozycję prekursora branży motoryzacyjnej w zakresie dynamiki, wydajności i zrównoważonego rozwoju.