BRESLAU POLAND 2020: WYPADEK LINDNERA NA OSTATNIM ETAPIE

Arkadiusz Lindner uległ wypadkowi na trasie ostatniego etapu Breslau Poland. Zawodnik jadąc z dużą prędkością na prostym fragmencie trasy, został wystrzelony z quada.

Z potężną siłą uderzył o ziemię, po czym stracił przytomność.


Zobacz także:

SPORT


 

Ostatni dzień rajdu miał być przypieczętowany przez Arkadiusza Lindnera kolejnym zwycięskim OS-em i awansem na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Była bardzo duża ku temu szansa, aby ten plan się spełnił, ale w ułamku sekundy wszystko przestało mieć znaczenie. W wyniku wypadku Arek stracił przytomność. Po jej odzyskaniu wezwał natychmiast pomoc lekarską z ekipy Off Road Rescue Team, którzy to zabrali go do szpitala na badania kontrolne.

– Kończę rajd nie na finiszu, ale na ostatnim etapie, co uważam za najgorsze, co mogło mi się przytrafić. Na sekwencji trzech hop nie wyrobił amortyzator i z całą zgromadzoną w nim energią wyrzuciło mnie z quadem w górę. Wyskoczyłem w porę z niego, a on zaczął się rolować. Wszystkiego dobrze nie pamiętam, bo straciłem przytomność. Dopiero po jakimś czasie kolega mnie ocucił. Off Road Rescue Team, jak zawsze stanął na wysokości zadania. Dojechali do mnie niemal natychmiast po wciśnięciu przycisku z alarmem. Czuję się dobrze, ale jestem załamany, że nie ukończyłem tego rajdu. To mnie boli najbardziej – relacjonuje Arkadiusz Lindner.

Arkadiusz Lindner przeszedł już badania kontrolne w szpitalu, które ujawniły m.in. złamaną łopatkę i sześć żeber oraz stłuczone płuca. Minioną noc spędził w miejscowym szpitalu na obserwacji.