CIRCLE K DRIVES TALENTS WRAZ Z TOMASZEM KUCHAREM

Nowy projekt Circle K, który właśnie ma swoją premierę, został przygotowany we współpracy ze znanym kierowcą, Tomaszem Kucharem.

Czterokrotny mistrz Polski w rallycrossie zakończył w tym roku sportową karierę, jednak nie porzuca swojej pasji moto- sportowej na dobre.


Zobacz także:

SPORT

ROZMAITOŚCI


 

W ramach nowego programu Circle K Drives Talents wcieli się w rolę mentora młodego pokolenia rajdowców i podzieli się z nimi swoją wiedzą oraz doświadczeniem. Celem projektu jest wyłonienie laureata, który dzięki wsparciu Circle K oraz Tomka Kuchara wystartuje w dowolnej dyscyplinie sportów motorowych w kolejnym sezonie.

Projekt zakłada sprawdzenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej miłośników sportów motorowych w wieku 18-25 lat, spośród których zostanie wyselekcjonowana grupa 25 najbardziej utalentowanych osób, celem ich kompleksowego wyszkolenia, a następnie wyłonienia jednego laureata.

Po rejestracji uczestnicy przejdą test wiedzy na temat sportów motorowych i na jego podstawie zostaną zakwalifikowani do pierwszych eliminacji praktycznych, które będą odbywały się na 5 torach kartingowych w całej Polsce.

Do kolejnego etapu przejdzie 100 najlepszych osób, które zmierzą się na torze kartingowym, przygotowanym na terenie ośrodka DriveLand. W finale weźmie udział 25 uczestników, którzy podczas 10-dniowego obozu przejdą intensywne szkolenie w zakresie sportowej i bezpiecznej jazdy samochodem.

Zwycięzca wyłoniony w finale projektu Circle K Drives Talents zostanie objęty opieką firmy Circle K, jak również Tomasza Kuchara i instruktorów z jego Akademii Bezpiecznej Jazdy podczas udziału w uzgodnionej serii zawodów sportowych.

– W Circle K, zgodnie z naszą misją „Let’s make it easy”, chcemy ułatwiać młodym talentom start profesjonalnej drogi zawodowej w sportach motorowych. Jesteśmy pewni, że mamy w Polsce wielu miłośników tej dziedziny sportu i zachęcamy ich do wzięcia udziału w projekcie. Uczestnictwo jest szansą na zwiększenie swoich umiejętności oraz otrzymanie niezbędnego wsparcia, dzięki któremu ich kariera nabierze tempa. Bardzo cieszymy się na wspólny projekt z Tomaszem Kucharem, poprzez który wierzymy, że przyczynimy się do rozwoju młodego talentu w kierunku profesjonalisty, w przyszłości zdobywającego najwyższe miejsca na podium – komentuje Rafał Droździak, szef Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska.

– Za mną niemal trzydzieści lat w przeróżnych dyscyplinach sportów motorowych. Już teraz zazdroszczę tym, którzy zaangażują się w nasz nowy projekt. Ja i większość moich kolegów z rajdowych tras i torów wyścigowych nie mieliśmy możliwości współpracy z prawdziwymi autorytetami na tak wczesnym etapie rozwoju. Dodatkowo, osoba, która wygra rywalizację otrzyma ogromne wsparcie w postaci wieloletniego kontraktu i możliwości startów w profesjonalnym zespole. .Jako ambasador projektu i mentor laureata będę bacznie przyglądał się temu co dzieje się na motorowych arenach sportowych w Polsce. Wierzę, że na dalszą drogę dla mojego podopiecznego wybiorę najlepsze możliwe rozwiązanie. Ogromnie cieszę się, że dzięki współpracy z firmą Circle K dojdzie do realizacji jednego z moich marzeń. Szykuje się wielkie wydarzenie! – mówi Tomasz Kuchar, wielokrotny rallycrossowy i rajdowy mistrz Polski.

Tomasz Kuchar obok regularnych startów w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, uczestniczył w wielu zawodach poza granicami kraju, w tym 21 razy wziął udział w rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC). W debiutanckim sezonie startów w cyklu MPRC (Rallycrossowe Mistrzostwa Polski) zdobył tytuł Mistrza Polski 2016 w najbardziej prestiżowej klasie najmocniejszych samochodów Supercars.

Sukces ten powtórzył w sezonach 2017, 2018 i 2019. Jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, twórcą Akademii Bezpiecznej Jazdy oraz ośrodka doskonalenia techniki jazdy DriveLand.

Fot.: Maciej Niechwiadowicz