CITROEN: BERLINGO MULTISPACE W SALONACH (CENY)

Nowy Citroen Berlingo Multispace wyróżnia się nową stylistyką oraz wyposażeniem Creative Technologie, dostosowując się do nieustannie zmieniających się potrzeb użytkowników. Model jest następcą pierwszego kombivana w historii. Od czasu wejścia modelu Berlingo na rynek w roku 1996 sprzedano prawie 1,4 miliona egzemplarzy wersji osobowej.

Nazwa Multispace obejmuje od dziś wszystkie osobowe wersje modelu.

Styl i osobowość

Z przodu nowy Citroen ma większą, wydatniejszą osłonę chłodnicy z nowym logo marki i listwami sięgającymi aż do reflektorów. Kierunkowskazy znajdują się teraz z boku zespołu reflektora, a uwydatniające je niebieskie elementy sprawiają, że samochód ma jeszcze bardziej zdecydowany charakter.

W dolnej, dopasowanej do zderzaka części osłony chłodnicy mogą się znajdować reflektory przeciwmgłowe z funkcją statycznego doświetlania zakrętów i światła do jazdy dziennej LED. Poszerzony wlot powietrza zapewnia większą stabilność samochodu, a urodę reflektorów przeciwmgłowych podkreślają nowe chromowane elementy. W niektórych wariantach górną część zderzaka przedniego zdobi dekoracyjna listwa w czarnym kolorze „Noir Onyx” („Black Pack”), dopasowana do koloru lusterek i listw.

Z boku zmiany są widoczne w nowej stylistyce lusterek o bardziej aerodynamicznym kształcie pozwalającym ograniczyć zużycie paliwa, a tym samym emisję CO2, przy jednoczesnym zachowaniu dobrej widoczności do tyłu. Nowe kołpaki Airflow (zależnie od wersji) również odgrywają rolę w zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji spalin.

Berlingo Multispace występuje w sprzedaży w dziewięciu kolorach, z których dwa są nowe: brązowy „Nocciola” i niebieski „Belle-île”.

Wewnątrz we wszystkich wersjach wyposażenia zmieniono również gamę kolorystyczną i wybór materiałów, a
wszystko po to, aby nadać kabinie nowocześniejszy wystrój.

Przytulność i przemyślany projekt

Nowy Multispace zwraca także uwagę swoją konstrukcją, którą charakteryzuje wytrzymałość, praktyczność i przestronność. Auto umożliwia dostosowanie przestrzeni do potrzeb użytkownika. Może się w nim znajdować aż siedem foteli, które ustawia się niezależnie od siebie, zarówno w rzędzie drugim, jak i trzecim, co zapewnia pasażerom z tyłu znacznie większą wygodę.

Wysokie, przestronne wnętrze pozwala na zastosowanie systemu Modutop – specjalnego wyposażenia Creatove Technologie. System ten, wzorowany na wyposażeniu samolotów, składa się z szyb dachowych, niezliczonych schowków, w tym schowka nad bagażnikiem z dostępem z dwóch stron oraz osobnych nawiewów i oświetlenia dla pasażerów z tyłu. Do tylnego bagażnika można dostać się z zewnątrz przez otwieraną szybę klapy tylnej.

Dynamika i ochrona środowiska

Citroen Berlingo Multispace ma gamę silników o dynamicznych osiągach, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska naturalnego. W wersji 5-osobowej silniki HDi 75 i HDi 90 mają teraz emisję CO2 na poziomie 135 g/km (wcześniej 139 g/km). Lepszy wynik jest związany przede wszystkim z udoskonaleniami aerodynamicznymi, takimi jak nowe kołpaki Airflow i nowe boczne lusterka. Silnik HDi 110 zastąpiono silnikiem HDi 115, co zapewniło samochodowi dynamiczne osiągi.

Samochód jest obecnie dostępny w czterech wersjach wyposażenia: Attraction, Seduction, Exclusive i XTR. Ostatnia wersja wyróżnia się zawieszeniem podwyższonym o 10 mm, osłoną dolną silnika oraz dedykowanym pakietem stylizacyjnym (wstawki na zderzakach w kolorze srebrnym, nakładki na progi).

CENY

Wersje benzynowe:
– 1.6 VTi 95 Attraction 57 500 zł.;
– 1.6 VTi 95 Seduction 66 700 zł.;
– 1.6VTi 120 XTR 75 950 zł.;
– 1.6 VTi 120 Exclusive 79 250 zł.

Wersje Diesel:
– 1.6 HDi 75 Attraction 62 800 zł.;
– 1.6 HDi 75 Seduction 72 000 zł.;
– 1.6 HDi 90 Attraction 65 200 zł.;
– 1.6 HDi 90 Vitamin 75 000 zł.;
– 1.6 HDi 90 Seduction 74 400 zł.;
– 1.6 HDi 90 XTR 79 750 zł.;
– 1.6 HDi 90 Exclusive 83 050 zł.;
– 1.6 HDi 115 XTR 84 250 zł.;
– 1.6 HDi 115 Exclusive 87 550 zł.