COVAL PUCHAR POLSKI OFF-ROAD PL NA FINISZU

III Runda COVAL Pucharu Polski OFF-ROAD PL to prawdziwa rewolucja. Przez ostatnie dwa lata najlepsze załogi przeprawowe w Polsce walczyły w rajdzie na terenie Olsztyna – tym razem rywalizacja będzie rozgrywała się w okolicach Krakowa – w miejscowości Czernichów.

Eksploracja zupełnie nowego terenu, trasy, które bezlitośnie zweryfikują możliwości i umiejętności załóg, szybsze odcinki i bogaty “pakiet” atrakcji dla kibiców – to główne wyznaczniki nowej formuły i lokalizacji zawodów. Początek imprezy – 19 października.

Tomasz Konik, kierownik trasy: Nowy teren, na którym w tym roku podczas III Rundy będą ścigały się załogi, nam jest już doskonale znany – trasa została wytyczona i wielokrotnie przejechana i mamy już pewność, że zawodnicy będą nią usatysfakcjonowani – zwłaszcza Ci ambitni. Teren podkrakowskiego Czernichowa oferuje niezwykle dużo, a nam, dzięki ścisłej współpracy z gminą, udało się stworzyć unikatową trasę. Zawodnicy mogą spodziewać się rozmaitości przeszkód – będą między innymi skały (kamieniołom i żwirownia), trawersy, bagna i woda. Wymagający teren wyłoni zwycięzcę tegorocznego cyklu rajdu.

Dużo atrakcji czeka również na kibiców, którzy już podczas piątkowego prologu będą mieli okazję do bliższego przyjrzenia się niecodziennym pojazdom, podziwiania zawodników podczas szybkiego i widowiskowego odcinka oraz wzięcia udziału w konkursach z nagrodami.

A w sobotę wczesnym popołudniem, kiedy zawodnicy będą ścigać się na trasie, kibice mogą oczekiwać na najlepsze załogi uczestnicząc w pikniku.