DUNLOP OFICJALNYM PARTNEREM AKADEMII MERCEDESA AMG

Dunlop ofi

Dunlop został oficjalnym partnerem oponiarskim Akademii Jazdy AMG na sezon 2014/2015. Wsparcie Akademii jest kolejnym etapem współpracy między Mercedesem-AMG a Dunlopem.

To partnerstwo nie dziwi: współpraca trwa od kilku lat i przyniosła już m.in. wiele sukcesów w sporcie motorowym. Dunlop jest oficjalnym partnerem działu sportowego AMG od 2011 roku, a obie marki wspólnie przygotowywały szereg opon na pierwsze wyposażenie dla różnych modeli AMG.


Zobacz także:
OPONY

GOODYEAR: WRANGLER DURATRAC NAJLEPSZE W TERENIE


Teraz Akademia Jazdy AMG umożliwia klientom AMG zapoznanie się z wysokimi osiągami opon Dunlop na torze. W ramach współpracy jeszcze w tym roku Dunlop zapewni profesjonalne usługi instalacyjne, w tym opony sportowe, doświadczonych techników i personel serwisowy podczas 35 imprez na torach, organizowanych przez Akademię Jazdy AMG. Klienci Akademii będą mogli usiąść za kółkiem A 45 AMG, CLA 45 AMG, SLS AMG GT FINAL EDITION i SLS AMG GT3 – wszystkie te auta na oponach high performance Dunlop.

Współpraca obejmuje również tworzenie opon na oryginalne wyposażenie. Przykładowo w 2012 roku przedstawiono model Mercedes-Benz C 63 AMG Coupé Black Series z tzw. Pakietem Torowym, w skład którego wchodziły opony Dunlop Sport Maxx Race. W 2013 roku opony Sport Maxx RT były oryginalnym wyposażeniem modeli A 45 AMG i CLA 45 AMG. W obu przypadkach wybrano je ze względu na zoptymalizowane parametry hamowania i precyzję prowadzenia. SLS AMG GT FINAL EDITION jest opcjonalnie również dostarczany z oponami Dunlop Sport Maxx Race.

Opony Dunlop zostały wybrane przez AMG także jako wyposażenie takich modelijak ML 63 AMG i SL 65 AMG. Wszystkie te opony są specjalnie przygotowywane przez Dunlopa dla Mercedesa-AMG i oznaczane symbolem „MO” na ścianie bocznej.