ENJOY: USŁUGA WSPÓLNEGO UŻYTKOWANIA FIATÓW

F 1_Enjoy_04

Flota czerwonych Fiatów 500 i 500L, prosty sposób korzystania z usługi online, konkurencyjne taryfy, darmowa rejestracja: to cechy wyróżniające Enjoy, nową usługę wspólnego użytkowania samochodów, która w najbliższych dniach zostanie uruchomiona w Mediolanie.

Do Mediolanu dojedzie ponad trzysta Fiatów 500 Enjoy, których od stycznia będzie aż 650 (z czego około 50 to Fiaty 500L), gotowych do użytkowania przez mieszkańców. Flota z logo Enjoy umieszczonym na drzwiach z obydwu stron jest przygotowana do przewozu czterech osób w Fiacie 500 i pięciu w Fiacie 500L.


Zobacz także:
ECO


Znalezienie najbliższego samochodu i zarezerwowanie go będzie proste dzięki aplikacji na smartphone’a (Android lub iOS) lub strony internetowej. Można będzie również wybrać jeden z wolnych samochodów, stojących wzdłuż ulicy i natychmiast go wypożyczyć. Samochody te będą miały wolny wjazd do strefy C (centrum miasta) Mediolanu i będą mogły zostać odstawione po zakończeniu użytkowania na jakimkolwiek parkingu spośród tych objętych usługą (model free floating): na żółtych pasach dla mieszkańców, na niebieskich pasach bezpłatnie oraz w strefach parkingowych wyznaczonych na miejskich stacjach Eni.

Ponadto, akcja obejmuje też wyposażenie samochodów w opony całoroczne, obsługę serwisową do kontrolowania bezpieczeństwa i stanu floty działającej na całym obszarze oraz specjalny call center.

F 2_Enjoy_03

Usługa Enjoy to inicjatywa wypromowana przez Eni, której celem jest rozwój produktów i usług pod kątem zrównoważonego transportu.

Projekt ten ma być konkurencyjny pod względem cen: nie ma bowiem opłat wpisowych ani kosztów abonamentu. Można zarejestrować się on-line lub za pośrednictwem aplikacji. Płaci się tylko za faktyczne korzystanie z usługi zgodnie z taryfą 25 eurocentów za minutę (za pierwsze 50 km, po których stosowany jest koszt za 1 km również po 25 eurocentów), który zmienia się na 10 eurocentów za minutę, jeśli klient chce zatrzymać samochód również podczas postoju. Taryfa jest „all inclusive”, ponieważ obejmuje koszty ubezpieczenia, utrzymania, paliwo i parking.

Dzięki Enjoy dla mieszkańców Mediolanu i użytkowników miejskich dróg rosną możliwości wyboru formy zrównoważonego transportu w Mediolanie. To nowoczesna i w 100 proc. włoska usługa wspólnego użytkowania samochodów, wprowadzona dzięki współpracy handlowej największych włoskich „graczy”: Fiata, który dostarcza obszerną flotę samochodów przeznaczonych do wspólnego użytkowania oraz Trenitalia, głównego partnera Enjoy.

F 3_Enjoy_01

Podsumowanie usług oferowanych przez Enjoy

Usługa Enjoy funkcjonuje jako tymczasowe wypożyczenie, z odbiorem i zwrotem samochodu w jakimkolwiek punkcie w obrębie strefy objętej usługą (model „free floating“). Dzięki taryfie „pay-per-use” („all inclusive” w zależności od długości czasu wypożyczenia), usługa jest bardzo atrakcyjna dla tych, którzy potrzebują samochodu w mieście. Klientom Enjoy oferowane są:

• samochody Fiat 500 (około 600 sztuk) i Fiat 500 L (około 50 sztuk);
• konkurencyjne stawki (0,25 eurocentów/min. i 0,10 eurocentów/min. z postojem) i bezpłatna rejestracja;
• brak konieczności rezerwacji: jeśli samochód stojący na drodze jest wolny, użytkownik może wsiąść do niego i tymczasowo użytkować. W innym przypadku, można zlokalizować i zarezerwować dostępny samochód za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji na urządzenia mobilne, lub telefonując do działu obsługi klienta Enjoy. Do zarezerwowanego samochodu należy dotrzeć w ciągu 30 minut, w przeciwnym razie rezerwacja zostanie automatycznie anulowana;
• samochód może być użytkowany przez cały potrzebny czas, bez konieczności podawania czasu zwrotu;
• wypożyczenie kończy się po osiągnięciu celu i bezpłatnym zaparkowaniu we wszystkich miejscach dopuszczonych przez kodeks drogowy, na żółtych pasach dla mieszkańców, niebieskich pasach (bezpłatnie) i na parkingach Enjoy (na stacjach Eni);
• rejestracja i korzystanie z usługi odbywają się „on line” („paper-less” i „plastic-less”);
• można płacić kartą kredytową i przedpłaconą, korzystając z platformy wirtualnych płatności CartaSì.

F 4_Enjoy_06