EURONCAP: NOWY PEUGEOT 308 BEZ ZARZUTU

308_L032

Nowy Peugeot 308, którego światowa premiera miała miejsce podczas salonu we Frankfurcie zdobył właśnie maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach Euro NCAP.

Testy przeprowadzone przez niezależną organizację EuroNCAP zostały wykonane w oparciu o nowe zaostrzone kryteria punktacji. Z wynikiem 5 gwiazdek w każdej z 4 kategorii (ochrona pasażerów dorosłych, ochrona dzieci, ochrona pieszych oraz wyposażenie wspomagające bezpieczeństwo), potwierdził wysoki poziom bezpieczeństwa.


Zobacz także:
BEZPIECZEŃSTWO
EURONCAP


Został on uzyskany między innymi dzięki montowanemu w standardzie wyposażeniu:
– ogranicznik / regulator prędkości;
– ESP, układ antypoślizgowy ASR+;
– sześć poduszek powietrznych (dwie czołowe, dwie boczne, dwie kurtyny powietrzne);
– system mocowania fotelików Isofix z 3 punktami mocowania;
– elektryczny hamulec postojowy i układ wspomagający ruszanie na wzniesieniu (Hill Assist) już od drugiego poziomu wyposażenia.

Nowa 308-ka została również wyposażona w wiele innych innowacyjnych systemów wspomagających prowadzenie:
– aktywny tempomat;
– system ostrzegania przed kolizją;
– system automatycznego hamowania awaryjnego;
– system bezkluczykowego dostępu i uruchomienia auta ADML;
– monitor martwego pola;
– kamera cofania;
– systemy Peugeot Connect SOS (połączenia alarmowe) i Peugeot Connect Assistance.

Peugeot i-Cockpit modelu wzmaga również poczucie bezpieczeństwa we wnętrzu pojazdu dzięki kompaktowej kierownicy, wyświetlaczowi w polu widzenia kierowcy, dużemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 9,7’’ i wysokiej konsoli środkowej.

Jednocześnie auto oferuje wiele usług on-line opartych na technologii mobilnego internetu – Peugeot Connect Apps. Ergonomia dużego ekranu dotykowego zapewnia łatwy dostęp do aplikacji i ich intuicyjną obsługę. Kierowca dysponuje w czasie rzeczywistym przydatnymi informacjami, ułatwiającymi na co dzień prowadzenie auta: o strefach niebezpiecznych (poprzez aplikację Coyote), dostępnych w pobliżu miejscach parkingowych, cenach paliw na pobliskich stacjach benzynowych, natężeniu ruchu drogowego, prognozie pogody, a także informacje turystyczne, książka telefoniczna, itd.

Nowy Peugeot 308 jest obecnie wprowadzany na najważniejsze rynki europejskie. W ciągu dwóch miesięcy od debiutu rynkowego zebrano już ponad 24 000 zamówień.