EXTREME E: CUPRA POTWIERDZA SWÓJ UDZIAŁ W EKO ZMAGANIACH

Inauguracyjny sezon zawodów Extreme E odbędzie się w pięciu częściach świata, charakteryzujących się skrajnie różnymi warunkami.

Nowa formuła wyścigów samochodów elektrycznych ma rozpocząć się na początku 2021 roku.


Zobacz także:

SPORT

ECO


 

Podczas oficjalnego otwarcia pierwszego europejskiego CUPRA Studio w Hamburgu został ogłoszony start marki w ekstremalnych eko- zmaganiach. Hiszpański producent zamierza uruchomić także kolejny nowatorski format dealerski, tym razem w Europie Środkowo- Wschodniej.

Zgodnie z postulatem równości płci w sporcie za kierownicą elektrycznych samochodów wyczynowych zasiądą w Extreme E damsko- męskie duety kierowców. Zespoły zmierzą się z pogodą Arktyki, pustynią, lasami deszczowymi, lodowcami i klimatem oceanicznym – lokalizacje wyścigów zostały dobrane tak, by przybliżyć wpływ zmian klimatycznych na środowisko. Ogólnoświatowe zawody w pięciu lokalizacjach połączą rozrywkowy format z akcją uświadamiającą znaczenie elektryfikacji, równości i zrównoważonego rozwoju.

CUPRA jest pierwszą marką motoryzacyjną, która potwierdziła udział w wyścigach Extreme E.

– Format Extreme E podobnie jak my chce stawiać przed światem wyścigów samochodowych nowe wyzwania i szukać nowych doświadczeń. Udział w wyścigach naszego pojazdu stworzonego we współpracy z firmą ABT Sportsline jest wyrazem wspólnej wizji elektrycznej przyszłości samochodów wyczynowych – stwierdza Werner Tietz, nowy wiceprezes SEAT-a ds. R&D.

Współpraca CUPRY z firmą tuningową ABT rozpoczęła się w 2018 roku. Pierwszym projektem była sportowa wersja Leona CUPRY oraz CUPRA Ateca z silnikiem o mocy ponad 350 KM. Doświadczenia marki i niemieckiego przedsiębiorstwa mogą okazać się szczególnie przydatne w wyścigach Extreme E.

CUPRA stoi za zaprojektowaniem pierwszego w 100 proc. elektrycznego samochodu wyścigowego, CUPRY e-Racera, z kolei zespół ABT bierze udział w zawodach Formuły E od początku jej istnienia.

CUPRA Studio w Europie

Nowy samochód wyścigowy CUPRY i ABT Sportsline zaprezentowano podczas otwarcia w Hamburgu pierwszego w Europie i drugiego na świecie ekskluzywnego salonu CUPRA. Wśród gości specjalnych wydarzenia był Mattias Ekström, ambasador marki, który weźmie udział w Extreme E. Nowy lokal marki, znajdujący się w poprzemysłowym budynku z początku XX wieku, łączy funkcję oficjalnego showroomu i warsztatu serwisowego. Dodatkowo przy budynku zorganizowano specjalny tor wyścigowy.

– Niemcy są największym rynkiem dla CUPRY.. W zeszłym roku nasze modele trafiły do ponad 10 000 niemieckich klientów. Również w obecnym okresie udało się nam odnotować tu dwucyfrowy wzrost sprzedaży. CUPRA Studio w Europie potwierdza sprawną realizację naszej strategii uczynienia z CUPRY marki globalnej – mówi Wayne Griffiths, CEO CUPRY i Wiceprezes SEAT-a ds. Sprzedaży i Marketingu.

Producent planuje konsekwentnie rozwijać format ekskluzywnych salonów CUPRA również w innych częściach Europy. Wśród priorytetowych rynków, na których ma pojawić się lokal marki, wymieniana jest Polska – rzewiduje się, że salon może zostać otwarty w pierwszym półroczu 2021 roku.