FERNANDO ALONSO ZADOWOLONY Z TESTÓW W POLSCE

toyota-alonso1

Fernando Alonso, były kierowca Formuły 1, dwukrotny mistrz świata, przyjechał na początku września do Szczecina, aby odbyć dwudniowy trening za kierownicą Toyoty Hilux.

Aktualny zawodnik Toyota Gazoo Racing przejechał 700 km, w tym fragmenty trasy rozegranego w zeszłym tygodniu rajdu Baja Poland, rundy Pucharu Świata FIA.


Zobacz także:

SPORT


 

toyota-alonso3

Testy obejmowały różnorodne trasy po piasku, twardej i miękkiej ziemi oraz wertepach, przygotowane przez Overdrive Racing, logistycznego partnera zespołu Toyoty i ekspertów od rajdów cross- country.

– Był to pierwszy test Fernando za kierownicą Hiluxa w Europie. W okolicach Szczecina musiał się zmierzyć z zupełnie innymi warunkami niż w Namibii dwa tygodnie temu. W miarę postępów naszego intensywnego programu treningowego koncentrujemy się na jeździe po skrupulatnie wybranych przez nas terenach, a nie tylko na liczbie kilometrów. W ten sposób Fernando może szybciej oswoić się z Hiluxem i rajdami cross-country. Podwoiliśmy liczbę zaplanowanych kilometrów, co pokazuje, jak szybko Fernando przyzwyczaił się do nowego samochodu – powiedział Glyn Hall, dyrektor teamu Toyota Gazoo Racing SA.

toyota-alonso2

– Spędziłem w Polsce bardzo udane dni. Na tym etapie mojego szkolenia cieszę się z każdego kilometra za kierownicą Hiluxa, dlatego jestem bardzo zadowolony, że mieliśmy okazję wyjść poza pierwotne plany testowe zespołu i mogłem eksperymentować na różnego rodzaju terenach. Prowadzenie Hiluxa to ogromna przyjemność. Wspaniale jest być członkiem rodziny Toyota Gazoo Racing, która daje mi możliwości sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportów motorowych – podkreślił Fernando Alonso.

Kierowca niedługo przeniesie się do RPA, gdzie 13 i 14 września weźmie udział poza konkursem w rajdzie Lichtenburg 400, piątej rundzie South African Cross Country Series.

toyota-alonso4

Początkowo impreza miała się odbyć w okolicach Harrismith, jednak została przeniesiona do nowej lokalizacji ze względu na zagrożenie pożarowe.

– W przyszłym tygodniu zrezygnujemy z komfortu prywatnych treningów, aby dać Fernando przedsmak rzeczywistych warunków rajdowych w nieformalnej rywalizacji z innymi zawodnikami podczas rajdu Lichtenburg 400. Jesteśmy wdzięczni organizatorom South African Cross Country Series za umożliwienie naszemu zespołowi maksymalnego wykorzystania tej możliwości i uwzględnienia rajdu w programie treningowym Fernando – dodał Glyn Hall.

toyota-alonso5