FORD WPROWADZA NOWY SYSTEM DLA MUSTANGA MACH-E

Ford Mustang Mach-E posiadać będzie zdalną aktualizację oprogramowania. Nowy, bezprzerwowy system aktywować można z dowolnego miejsca, nawet z własnego domu.

Efektem będzie to, że kupiony wcześniej elektryczny samochód przez całe jego życie będzie nowoczesny.


Zobacz także:

ECO

ROZMAITOŚCI


 

Co ważne, w przeciwieństwie do niektórych innych pojazdów, które wymagają od właściciela czekania na zakończenie aktualizacji oprogramowania, Ford opracował metodę pozwalającą na bezpieczne pobieranie aktualizacji w tle, co w niektórych przypadkach zajmuje mniej niż dwie minuty.

– Piękno Mustanga Mach-E polega na tym, że to, czego nasi klienci doświadczą w pierwszym dniu po jego zakupie, to dopiero początek – samochód będzie się rozwijał, zyskując z czasem jeszcze więcej funkcji i możliwości. Nasze inteligentnie działające zdalne aktualizacje minimalizują również czas uruchomienia nowych wersji oprogramowania poprzez niewiarygodnie szybką aktywację i gwarantują, że Twój Mustang Mach-E będzie się wciąż stawał lepszy, nawet gdy Ty śpisz – podkreśla John Vangelov, szef działu usług połączonych, Ford Motor Company.

Przewidywane ulepszenia wykraczają daleko poza aktualizacje systemu SYNC. Prawie wszystkie moduły komputerowe Mach-E mogą być aktualizowane zdalnie i bezprzewodowo, co oznacza, że producent może zapewnić poprawę osiągów i zupełnie nowe funkcje, które nie muszą nawet istnieć, gdy odbiera się swoje nowe samochody.

Niektóre instalacje aktualizacji będą praktycznie niezauważalne dla użytkownika, który może wybrać stały czas ich przeprowadzania – na przykład w środku nocy – gdy jego auto jest zaparkowane. Wiele aktualizacji zostanie ukończonych niemal natychmiast po uruchomieniu pojazdu przez kierowcę, a o tym, jakie ulepszenia zostały właśnie zainstalowane w pojeździe, będą informowały odpowiednie komunikaty.

Te bardziej złożone, które mogą wymagać dłuższego postoju pojazdu, mogą zostać zaplanowane na czas, który kierowca uzna za najbardziej dogodny. Ford spodziewa się, że pierwsze aktualizacje zostaną dostarczone w ciągu sześciu miesięcy po tym, jak pierwsze Mustangi Mach-E znajdą się u klientów.

Właściciele będą otrzymywali powiadomienia o aktualizacjach oprogramowania, gdy będą one dostępne i możliwe do zainstalowania za pomocą łączności Wi-Fi lub połączeń komórkowych, zależnie od rodzaju aktualizacji.

Ford intensywnie pracuje nawet podczas pandemii

Aby zapewnić, że Mustang Mach-E zostanie wprowadzony na rynek z tak zaawansowanym oprogramowaniem zgodnie z wcześniejszymi planami, zespół inżynierów znalazł nowe sposoby na opracowanie i przetestowanie bezprzewodowych zdalnych aktualizacji w samym środku koronawirusowej pandemii.

Wcześniej zespoły pracujące przy tym projekcie musiały się zbierać w tej samej fizycznej przestrzeni, aby uzyskać dostęp do wszystkich modułów pojazdu potrzebnych do testowania możliwości zdalnych aktualizacji, ale wymagania dotyczące pracy zdalnej spowodowały, że inżynierowie musieli szybko znaleźć nowe sposoby działania.

Zespół inżynierów natychmiast przystąpił do konfiguracji zdalnego dostępu do wszystkich modułów pojazdu, a nawet do podłączenia ich do aplikacji pozwalających na szybkie przeprogramowanie modułów bez opuszczania domu. Zdalne przeprogramowanie modułu, które początkowo trwało pięć godzin, można obecnie wykonać w mniej niż 10 minut.

– Poprzez szybkie wdrożenie zdalnego dostępu do komponentów pojazdu zapewniamy nabywcom Mustanga Mach-E ogromne możliwości, na które liczyli od początku, a jednocześnie zapewniamy bezpieczeństwo naszym inżynierom, którzy nadal mogą wprowadzać innowacyjne rozwiązania w bezpiecznych, domowych warunkach – powiedział John Vangelov.