FRANKFURT 2013: NOWA MAZDA3 JESZCZE TYM ROKU

Mazda3_1

Na stoisku Mazdy, podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (IAA), najnowsza Mazda3 zajmuje centralne miejsce. I chociaż model ten trafi do sprzedaży w październiku, to już sprawdził się na drodze podczas ekstremalnej jazdy testowej.

Wyposażenie nowego modelu jest bardzo bogate. Dzięki stworzonej przez Mazdę zupełnie nowej koncepcji łączności, ten najlepiej sprzedający się model w gamie będzie jednym z pierwszych samochodów w europejskim segmencie C, który zapewni pasażerom dostęp do internetu.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


System komunikacji, bazujący na wcześniejszych funkcjach e-mail, SMS i nawigacji, umożliwia teraz korzystanie w samochodzie z wielu darmowych treści internetowych, w tym ze strumieniowych źródeł audio Facebooka i Twittera, jak również serwisu Aha z dziesiątkami tysięcy kanałów internetowych, oferujących m.in. audycje radiowe i audiobooki.

Mazda3_2

Podobnie jak dwa pierwsze modele nowej generacji Mazdy, również nową Mazdę3 stworzono w nagradzanej stylizacji KODO. Nadwozie Mazdy3 dostosowano do jej sportowo- kompaktowego charakteru. Teraz łączy ono odważną, silną sylwetkę, która wyraża skrywaną energię, z najwyższą jakością wykonania. Dzięki jednym z najlepszych właściwości aerodynamicznych wśród aut w tym segmencie, kształt nadwozia, zarówno modelu hatchback, jak i sedan, pozwala oszczędzać paliwo.

Technologia wprowadzająca nowe standardy

Całkowicie nowe wnętrze Mazdy zapewnia bezpieczeństwo, ergonomię i komfort. Mazdę3 wyposażono w zoptymalizowany system sterowania (HMI). Jego najważniejsze elementy to m.in. nowy wyświetlacz head-up Mazdy, rzadkość w tej klasie pojazdów, a także udoskonalone pokrętło sterujące, zapewniające sprawną bezwzrokową obsługę funkcji informacyjnych i rozrywkowych.

Mazda3_3

Nowa Mazda3 jest również trzecim modelem wyposażonym we wszystkie elementy technologii SKYACTIV. Jej podstawę stanowią wydajne silniki benzynowe o wysokim stopniu sprężania i mocy od 100 do 165 KM. Towarzyszą im nowe precyzyjne sześciobiegowe automatyczne i ręczne skrzynie biegów, zapewniające znakomite osiągi w szerokim i jednolitym zakresie mocy, jak również niezwykłą oszczędność paliwa i niskie emisje CO2, zwłaszcza w warunkach codziennego użytkowania.

Podczas salonu IAA można zobaczyć również jeden z najdokładniej przetestowanych egzemplarzy nowej Mazdy3, który dotrze tam prosto z fabryki w Japonii. Będzie to jeden z ośmiu modeli hatchback, które obecnie przemierzają trasę „Mazda Route3 Hiroshima– Frankfurt Challenger Tour 2013” o długości 15 000 km, wiodącą przez terytorium Rosji, Białorusi i Polski. Pozostałe samochody biorące udział w teście, których przybycie do Frankfurtu zbiegnie się z rozpoczęciem salonu motoryzacyjnego, będzie można zobaczyć przed halami wystawienniczymi na specjalnym stoisku.

Stoisko Mazdy na targach motoryzacyjnych IAA znajduje się będzie w pawilonie 9.

Mazda3_4