FRANKFURT 2013: NOWY VW GOLF R – MOCNY

Der neue Volkswagen Golf R

Nowy Golf Rma swoją światową premierę podczas tegorocznego Salonu Samochodowego IAA we Frankfurcie. Samochód robi wrażenie mocą 300 KM i przyspieszeniem do 100 km/h w 4,9 sekundy.

Stylistyka dodatkowo podkreśla sportowy charakter auta, zaprojektowanego przez Volkswagen R GmbH. Auto napędzane jest nowym silnikiem TSI o mocy 300 KM (221 kW), o 30 KM mocniejszym, niż jego poprzednik, lecz także oszczędniejszym.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE
SALON FRANKFURT 2013


Moment obrotowy wzrósł o 30 Nm do 380 Nm. Aby osiągnąć te wartości, silnik przeszedł fazy rozwoju typowe dla silników używanych w sportach motorowych. Udoskonalony napęd na wszystkie koła 4MOTION zwiększa optymalną trakcję we wszystkich warunkach, zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

Koncepcja modelu została zmodyfikowana także stylistycznie. Duże wloty powietrza, specjalnie zaprojektowane zderzaki i progi oraz układ wydechowy z czterema chromowanymi końcówkami jednoznacznie świadczą o sportowym charakterze auta. Swoim wyglądem podkreśla sportowe możliwości.

Prezentowany na targach motoryzacyjnych IAA nowy Golf R pojawi się na rynku pod koniec 2013 roku, do wyboru z manualną skrzynią biegów lub automatyczną przekładnią dwusprzęgłową (DSG). Wyposażenie seryjne będzie obejmowało między innymi nowy, progresywny układ kierowniczy, reflektory biksenonowe i 18-calowe felgi ze stopu metali lekkich z oponami 225/40. Cena jest jeszcze nieznana, ale tani nie będzie na pewno!

Der neue Volkswagen Golf R