GEICO ENDUROCROSS 2013: BŁAŻUSIAK W DENVER

Blaz_orlen_54

W sobotę 12 października, Tadek Błażusiak, wystartuje w czwartej rundzie cyklu GEICO AMA EnduroCross w Denver. Motocyklista Orlen Team zajmuje obecnie drugie miejsce w cyklu.

Tadek był bezkonkurencyjny podczas ostatniej eliminacji rozegranej w Ontario w Kalifornii. Dzięki rewelacyjnej jeździe zredukował swoja stratę do prowadzącego w punktacji Mike’a Browna do zaledwie 7 oczek.


Zobacz także:
SPORT
GEICO ENDUROCROSS 2013


Teraz zamierza ponownie atakować. Tadek już cztery razy w swojej karierze triumfował w EnduroCross, jest również obrońcą zeszłorocznego tytułu. Do końca serii pozostały trzy rundy.

Swój udział w zbliżających się zawodach potwierdziła ścisła czołówka światowego EnduroCrossu. Na starcie obok jadącego w Orlen Team Tadka Błażusiaka staną między innymi: Mike Brown, Taylor Robert, Cody Webb, Colton Haaker czy Geoff Aaron.

blazu 2_01

Wybudowany w National Western Complex tor jest bardzo wymagający. Zawodnicy będą musieli zmierzyć się ze skałami, drewnianymi kłodami, przeszkodami zbudowanymi z opon oraz błotem powstałym na skutek wylewającej się wody ze zbiornika usytuowanego w środku placu rywalizacji.

Klasyfikacja po III rundach EnduroCross 2013

1. Mike Brown – 72 pkt.;
2. Taddy Blazusiak – 65 pkt.;
3. Taylor Robert – 55 pkt.;
4. Colton Haaker – 52 pkt.;
5. Cory Graffunder – 47 pkt.;
6. Kyle Redmond – 43 pkt.;
7. Cody Webb – 38 pkt.;
8. Justin Soule – 37 pkt.;
9. Gary Sutherlin – 36 pkt.;
10. Geoff Aaron – 34 pkt.;
11. Max Gerston – 32 pkt.