GENEWA 2013: KONCEPCYJNA HONDA CIVIC TOURER

HONDA 1_CIVIC_TOURER_1

Podczas salonu samochodowego w Genewie, Honda zaprezentowała model koncepcyjny – Civic Tourer. Ciekawa bryła nadwozia podkreśla kierunek stylistyczny samochodu, która zostanie wprowadzony do sprzedaży na początku 2014 roku.

Model ten został zaprojektowany w Europie, dla europejskich klientów. Jego niska i zarazem szeroka sylwetka potęguje wrażenie sportowego charakteru auta, podczas gdy stylizacja tylnej części nadwozia pozwoli wygospodarować w nim jedną z największych w tej klasie przestrzeni bagażowych.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Honda potwierdza także, iż pierwszy silnik z serii Earth Dreams Technology – 1.6 i-DTEC – wzbogaci gamę modelu CR-V, po tym jak z początkiem 2013 roku został on wprowadzony do pięciodrzwiowego modelu Civic. Biorąc pod uwagę poziom emisji CO2, wynoszący 119 g/km, CR-V i-DTEC będzie jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego SUV-ów w momencie wprowadzenia na rynek na jesieni br. Silnik 1.6 i-DTEC będzie oferowany w przednionapędowej wersji modelu CR-V z manualną skrzynią biegów.

HONDA 2_CIVIC_TOURER_2

NSX – najnowszy model koncepcyjny

Po raz pierwszy w Europie Honda prezentuje kolejną wersję modelu koncepcyjnego NSX, pokazując ewolucję stylistyki tego super-samochodu oraz jeden z możliwych kierunków w stylizacji wnętrza modelu NSX kolejnej generacji. Wygląd zewnętrzny auta pozostaje zadziwiająco wierny oryginalnej stylizacji modelu koncepcyjnego o intrygujących, dynamicznych proporcjach, podczas gdy jego wnętrze oferuje doskonałą widoczność i świetną pozycję za kierownicą.

Honda 4_NSX_Concept_

Europejskie testy nowego Civic’a Type R

W ubiegłym roku Honda potwierdziła decyzję o wprowadzeniu zupełnie nowego Civic’a Type R dla Europy. Dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych Hondy, które firma stosuje podczas startów w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), rozwój nowego modelu przebiega zgodnie z planem. Dziś Honda ogłasza, że testy Civic’a Type R na torze rozpoczną się w Europie jeszcze w 2013 roku.

Honda 5_NSX_Concept_