GENEWA 2013: NOWOŚCI NA STOISKU BMW (2. CZĘŚĆ)

bmw 1_P90114334

W tym roku Geneva International Motor Show będzie miejscem prezentacji całej nowej linii atrakcyjnych modeli produkcyjnych firmy BMW. Jednocześnie światła reflektorów będą skierowane na kilka przełomowych koncepcji kompaktowych aut premium.

Dziś druga część prezentacji modeli BMW, które oglądać będzie można na stoisku BMW.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


BMW SERII 3 GRAN TURISMO

Nowy BMW Serii 3 Gran Turismo świętuje w Genewie swoją światową premierę, wzbogacając i zamykając od góry segment samochodów premium średniej wielkości. Całkowicie niezależna koncepcja wśród odnoszących same sukcesy samochodów BMW serii 3, stanowi jedyną w swoim rodzaju odpowiedź dla tych, którzy pytają o przestrzeń i funkcjonalność.

BMW GT3

Ta trzecia wersja nadwoziowa aktualnej rodziny modelowej łączy sportowe, dynamiczne geny Sedana z praktycznością i wszechstronnością Touringa, do których dodaje od siebie jeszcze więcej miejsca i komfortu jazdy. Nie poprzestając na tym, nowy BMW Serii 3 Gran Turismo jest równie przekonujący jako elegancki samochód dla biznesmena, jak i dynamiczny, komfortowy samochód stworzony do długich podróży.

Zobacz także: BMW SERII 3 GRAN TURISMO.

BMW M6 GRAN COUPE

BMW M prezentuje trzeci wariant nadwoziowy obdarzonego wspaniałymi osiągami samochodu sportowego BMW M6, który europejska publiczność będzie miała okazje zobaczyć z bliska po raz pierwszy właśnie na tegorocznym Salonie w Genewie. Nowy BMW M6 Gran Coupe łączy wspaniałe osiągi, z których słyną samochody BMW z oznaczeniem M, z niezwykle eleganckim i luksusowym wyglądem. Dzięki dodatkowemu miejscu w czterodrzwiowym nadwoziu coupe, dwie osoby podróżujące z tyłu mogą cieszyć się luksusem i sporą przestrzenią.

bmw 3_P90114342

Pod maską tego samochodu pracuje jednostka napędowa V8 z technologią M TwinPower Turbo rozwijająca moc 412 kW / 560 KM i uzyskująca maksymalny moment obrotowy 680 Nm. Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem siedmiostopniowej przekładni dwusprzęgłowej M z funkcją Drivelogic. Samochód otrzymał też aktywny mechanizm różnicowy M na tylnej osi, dostosowane do swojego charakteru przez firmę M charakterystyki podwozia, hydraulicznie wspomaganą przekładnie kierowniczą M o zmiennym przełożeniu, a także wysokowydajny system hamulcowy z kompozytowymi tarczami.

NOWE BMW Z4

Z nowymi detalami nadwozia, starannymi modyfikacjami wnętrza, z nowym pakietem wyposażenia i nową podstawową jednostką napędową samochód robi spore wrażenie, a pojawienie się BMW Z4 w Genewie pozwoli mu przyciągnąć więcej spojrzeń, niż w przeszłości. Trzy nowe kolory nadwozia dostępne są z nową opcją Design Pure Traction. We wnętrzu ciekawie i atrakcyjnie wygląda gra barw różnych elementów, dzięki wykorzystaniu kontrastowych kolorów czarnego i pomarańczowego.

Dodatkowe opcje personalizacji samochodu umożliwiają nowe 17 i 18-calowe aluminiowe obręcze kół, jako opcja dostępny jest także pakiet M Sport. W nowym wcieleniu podstawowym modelem BMW Z4 jest sDrive18i napędzany przez dwulitrowy silnik z technologią BMW TwinPower Turbo o mocy 115 kW / 156 KM. Nowy podstawowy silnik samochodu może współpracować także z ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

Zobacz także: NOWE BMW Z4.

BMW Z4