GENEWA 2019: E-MOBILNA OFENSYWA NA STOSIKU SEAT-A

SEAT-Minimo1

Podczas Salonu Samochodowego Geneva Motor Show, SEAT przedstawia swoją wizję e-mobilności, prezentując trzy koncepcyjne samochody przyjazne dla środowiska.

Miejski dwuosobowy Minimó, elektryczny el-Born oraz wysokowydajna hybryda CUPRA Formentor to trzy zupełnie różne modele, które pokazują możliwości technologiczne hiszpańskiej marki.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

GENEWA 2019


 

Stanowią one odpowiedź na wyzwania przyszłości motoryzacji oraz potrzeby mobilności w miastach.

CUPRA Formentor to wysokowydajny CUV z hybrydowym silnikiem typu plug-in. el-Born to pierwszy w elektryczny pojazd oparty na platformie MEB od Volkswagena. O obu modelach pisaliśmy już szeroko na naszych łamach.

SEAT-Minimo2

Mikrosamochód SEAT-a to kolejny krok firmy w kreowaniu przyszłości mikro- mobilności. Minimó łączy w sobie zalety motocykla – zwinność i łatwość parkowania, z bezpieczeństwem i komfortem, jakie oferuje samochód osobowy. Ten pojazd jest rewolucją w zakresie miejskiej strategii marki i ma pomóc osiągnąć nowy cel marki – zmniejszyć powierzchnię zajmowaną przez pojazdy na obszarach miejskich.

Kooperacja w zakresie oczekiwań mieszkańców i lokalnych władz pozwoli dopracować samochód i dostarczyć rozwiązania, które zwiększą mobilność w mieście.

Minimó zawdzięcza swoją nazwę kompaktowym rozmiarom, które zapewniają maksimum mobilności. Zaprojektowany z myślą o miastach przyszłości, jest w pełni zelektryzowany, a bateria ładuje się w kilka minut i pozwala na pokonanie nawet 100 km. Zintegrowany system wymiany baterii uniezależnia pojazd od punktów ładowania aut elektrycznych, dzięki czemu koszty jego eksploatacji np. w ramach carsharingu mogą spaść nawet o 50 proc.

Nowe auto można skonfigurować ze smartfonem, a odpowiednią łączność ma zapewniać technologia 5G. Technologia Android Auto umożliwi korzystanie z telefonu podczas jazdy, bez konieczności odrywania rąk od kierownicy, a uruchamianie i zamykanie pojazdu będzie odbywać się za pomocą aplikacji Digital Key.

SEAT-Minimo3

Zrównoważona mobilność

Technologia 5G będzie stanowiła podstawę strategii całej branży motoryzacyjnej w przyszłości. Z tego względu, SEAT bierze udział w projekcie 5G Barcelona, którego celem jest promowanie stolicy Katalonii jako lidera technologii wśród europejskich metropolii. W ramach tej inicjatywy, SEAT i Telefonica uruchomiły pilotażowy test platformy 5G Connected Car podczas tegorocznej edycji MWC.

Jest to pierwszy tego typu projekt przeprowadzony na europejskich ulicach miast w Europie, który ma zademonstrować, w jaki sposób pojazd komunikuje się z otaczającą go infrastrukturą i innymi samochodami. Przedsięwzięcie jest pierwszym krokiem w kierunku wspólnego transportu autonomicznego.

Zaprezentowanie tych innowacyjnych, e-mobilnych rozwiązań na targach motoryzacyjnych w Genewie potwierdza zaangażowanie SEAT-a w budowanie zrównoważonego transportu. Wprowadzając do oferty elektryczne pojazdy i wysoce wydajne samochody hybrydowe, wskazuje na zaangażowanie marki w realizacje postanowień zawartych w porozumieniach paryskich, które mówią o budowaniu społeczeństwa ekologicznego.