Ford Pro prezentuje na targach IAA TRANSPORTATION 2024 w pełni zelektryfikowaną gamę modeli i usługi oparte na skomunikowaniu z siecią.
Targi odbywają się w Hanowerze, w dniach 17-22 września.
Zobacz relacje:

W prezentowanej gamie pojazdów Ford Pro z napędem elektrycznym i hybrydowym typu plug-in (PHEV) znalazł się także kompaktowy model dostawczy E-Transit Courier, na który można już składać zamówienia. Odwiedzający stoisko Ford Pro mogą również zapoznać się z gamą zelektryfikowanych Transitów, stworzonych z myślą o podniesieniu ich produktywności w firmach, w tym bestsellerowego E-Transita w wersji o zwiększonym zasięgu, nowego E‑Transita Custom oraz najnowszego Transita Connect PHEV. Ford Pro zaplanował także podczas targów IAA TRANSPORTATION 2024 światową premierę nowego Rangera PHEV.
Klienci Ford Pro już teraz doświadczają korzyści, płynących z systemów przetwarzających dane dostarczane w czasie rzeczywistym i usług opartych na skomunikowaniu z siecią. Elementem ekspozycji na stoisku Ford Pro jest swoisty układ nerwowy FORDLiive, podnoszący produktywność flot firmowych, czyli Centrum Liiv z ekranami ściennymi «power-wall» i Agentami Liive, pomagającymi zdalnie zwiększyć dyspozycyjność pojazdów.
Każdego dnia Ford Pro udowadnia klientom, że dane gromadzone ze skomunikowanych pojazdów mogą wydłużyć czas pracy pojazdów i zwiększyć ich dyspozycyjność, wskazać im odpowiednie dla ich firm zelektryfikowane produkty, a więc pomóc w jak najłatwiejszym przestawieniu się na nowe rozwiązania. Ford Pro, oferujący gamę nagradzanych, bestsellerowych modeli, stwarza możliwości osiągnięcia zupełnie nowego poziomu produktywności – powiedział Hans Schep, dyrektor generalny Ford Pro na Europę.
Linia produktywnych, zelektryfikowanych modeli
Dzięki kompleksowemu odnowieniu przez Ford Pro oferty samochodów dostawczych z rodziny Transita każdy model jest teraz dostępny z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. Goście targów IAA TRANSPORT 2024 mogą na stoisku Ford Pro obejrzeć pełną gamę Transitów, w tym kilka modeli debiutujących w Europie:
– E-Transit Courier. Wprowadzony przez Ford Pro na początku 2024 roku nowy kompaktowy Transit Courier ma już wariant w pełni elektryczny – model E-Transit Courier, na który otwarto właśnie listy zamówień. Potwierdzona pojemność użytkowa akumulatora, wynosząca 43 kWh sprawia, że elektryczny model dostawczy może przejechać na czystej energii elektrycznej do 300 km, przewieźć do 700 kg ładunku i dysponuje o 25% większą przestrzenią ładunkową, niż Transit Courier poprzedniej generacji. Doładowanie akumulatora w zakresie od 10 do 80% przy użyciu standardowej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW zajmuje około 23 minuty. Produkcja modelu rozpocznie się pod koniec 2024 roku, a pierwsze dostawy spodziewane są w roku 2025.
– E-Transit. Większą grupę klientów będzie wspierać nowa wersja najlepiej sprzedającego się dwutonowego elektrycznego samochodu dostawczego w Europie – model E‑Transit, dysponujący akumulatorem o pojemności 89 kWh. Zasięg wydłużono do 402 km, a w standardzie znajduje się pompa ciepła i rozwiązania zapewniające szybsze ładowanie. Model skierowany jest do firm, w których samochody pokonują dłuższe trasy lub wymagają większej mocy dla urządzeń pokładowych, jak agregaty chłodnicze wykorzystywane w dostawach artykułów spożywczych. Listy zamówień na wersję o zwiększonym zasięgu zostaną otwarte w październiku, a produkcja rozpocznie się na początku 2025 roku.
– E-Transit Custom. Elektryczna wersja najlepiej sprzedającego się w Europie jednotonowego samochodu dostawczego, będącego siłą napędową przedsiębiorstw, których wartość dla gospodarek UE i Wielkiej Brytanii szacuje się na ponad bilion euro, jest obecnie produkowana w „fabryce przyszłości” Ford Otosan, a pierwsze dostawy do klientów na wybranych rynkach już się rozpoczęły. Trwa również produkcja modelu Transit Custom PHEV przeznaczonego dla klientów, którym bardziej odpowiada hybrydowy układ napędowy.
– Transit Connect PHEV. Najnowsza generacja Transita Connect dociera właśnie do odbiorców, a podczas targów IAA TRANSPORTATION 2024 zadebiutuje w Europie Transit Connect PHEV z hybrydowym układem napędowym typu plug-in. Wysoce atrakcyjny w tym segmencie zasięg 118 km, które model może pokonać w trybie czysto elektrycznym, obniża znacząco koszty eksploatacji. Klienci mogą wybrać również nowy wariant nadwozia FlexCab, sprawdzający się zarówno podczas transportu załóg, jak i towaru. Model oferuje również opcję ładowania prądem stałym o mocy do 40 kW, co pozwala na doładowanie akumulatora w zakresie od 5 do 80% w około 26 minut.
Poza najnowszymi modelami rodziny zelektryfikowanych i skomunikowanych Transitów, podczas IAA TRANSPORT 2024 Ford Pro zaprezentował całemu światu również nowego Rangera PHEV.









![BYD: NOWY DOLPHIN G DM-I WKRACZA DO EUROPY BYD zaprezentował model DOLPHIN G DM-i, który ma wyznaczyć nowe standardy w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/BYD-DOLPHIN-G-DM-i-65x65.jpg)
![AUDI: Q7 WKRACZA W TRZECIĄ GENERACJĘ Z JESZCZE WIĘKSZYM KOMFORTEM Audi prezentuje trzecią generację modelu Q7, rozwijając koncepcję dużego SUV-a klasy premium. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Audi-Q7-1-65x65.jpg)
![PIMS: ŚWIATOWY DEBIUT NISSANA NAVARY PRO PHEV I PRIMERY EV Nissan zaprezentował dwa zupełnie nowe modele opracowane w Chinach – pick-upa Navara […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Nissan-PIMS-65x65.jpg)
![POZNAŃ 2026: JAC POLSKA Z DWOMA PREMIERAMI I PONAD 1100 ZAMÓWIENIAMI JAC Polska zaprezentował podczas targów Motor Show Poznań 2026 jedno z największych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Poznan-2026-JAC-65x65.jpg)
![RAJD NADWIŚLAŃSKI 2026: PEWNE ZWYCIĘSTWO BRACI SZEJÓW W LUBLINIE Jarosław Szeja i Marcin Szeja wygrali 10. Rajd Nadwiślański, drugą rundę KIQ […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Rajd-Nadwoslanski-2026-meta-65x65.jpg)
![RAJD NADWIŚLAŃSKI 2026: BRACIA SZEJOWIE LIDERAMI PO PIERWSZYM DNIU Jarosław i Marcin Szejowie zakończyli pierwszy dzień 10. Rajdu Nadwiślańskiego, drugiej rundy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Rajd-Nadwislanski-2026-d1-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: POWRÓT NA NÜRBURGRING Z GOLFEM R 24H Volkswagen R potwierdził udział w 24-godzinnym wyścigu Nürburgring w 2027 roku. Projekt […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-Golf-R-24H-65x65.jpg)
![WEC: OSTATNI TEST PEUGEOTA 9X8 PRZED 24H LE MANS NA TORZE SPA Team Peugeot TotalEnergies przygotowuje się do kluczowego etapu sezonu FIA WEC. Wyścig […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/WEC-Peugeot-TotalEnergies-SPA-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: SHELL I SCUDERIA FERRARI NADAL CHCĄ WYGRYWAĆ Shell i Scuderia Ferrari przedłużają partnerstwo. Ma ono zaowocować opracowaniem lepszych produktów, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/Shell-Ferrari1-65x65.jpg)
![FORMUŁA 1: OFICJALNE AUTA MERCEDESA Z NOWYM DESIGNEM Mercedes- AMG Official Safety Car to oficjalny samochód bezpieczeństwa, który obok samochodu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2021/03/mercedes-f1-safety1-65x65.jpg)
![CITROEN: KLASYCZNE CITROENY ZAWITAJĄ DO MIELNA VI Rendez-Vous Klasycznych Pojazdów Marki Citroen ponownie zgromadzi miłośników francuskiej motoryzacji nad […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Citroen-VI-Rendez-Vous-65x65.jpg)
![CITROEN: BERLINGO ŚWIĘTUJE 30 LAT I PONAD 4,2 MLN SPRZEDANYCH AUT Citroen Berlingo świętuje 30-lecie obecności na rynku, pozostając jednym z najbardziej rozpoznawalnych […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Citroen-Berlingo-65x65.jpg)
![NISSAN: 13 LAT ROZWOJU LEAF-A OCZAMI PIONIERÓW ELEKTROMOBILNOŚCI Od pierwszych eksperymentów z ograniczonym zasięgiem po dalekodystansowe wyprawy przez najbardziej wymagające […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Nissan-LEAF-65x65.jpg)
![MAZDA: MAJÓWKA W STYLU SLOW ROAD BEZ PLANOWANIA I REZERWACJI Mazda zachęca do spontanicznych podróży samochodowych po Polsce w ramach projektu Slow […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Slow-Road-by-Mazda-65x65.jpg)
![YAMAHA: TRACER 7 i TRACER 7 GT NA ROK 2026 ZE SKRZYNIĄ BIEGÓW Y-AMT Modele TRACER 7 i TRACER 7 GT marki Yamaha zawsze oferowały połączenie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Yamaha-TRACER-7-65x65.jpg)
![YAMAHA: PROMOCJA NA WYBRANE MOTOCYKLE I SKUTERY DO KOŃCA STYCZNIA To już ostatnie okazje Yamahy. Popularne modele można znaleźć w niższych cenach […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Yamaha-promocja-65x65.jpg)
![BRACIA SZKOPEK INACZEJ NIŻ BRACIA KLICZKO ALE PO SWÓJ SUKCES Mistrzowie świata w boksie, Władymir i Witalij Kliczko obiecali kiedyś swojej mamie, […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/05/szkoepk-naszym3-65x65.jpg)
![SMUTNY OKRES CZYLI NIGDY O WAS NIE ZAPOMNIMY Styczeń jest bardzo smutnym miesiącem dla polskich fanów rajdów samochodowych. I nie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2018/01/odeszli1-65x65.jpg)
![MAZDA: POKŁADOWY SYSTEM WYCHWYTYWANIA CO₂ Z KOLEJNYM PRZEŁOMEM Mazda przeprowadziła kolejny test swojego pokładowego systemu wychwytywania dwutlenku węgla „Mazda Mobile […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Mazda-system-wychwytywania-CO2-65x65.jpg)
![MAZDA: TESTY PALIWA HVO100 W POLSCE. CX-60 I CX-80 POJADĄ NA ODNAWIALNYM DIESLU Mazda Motor Poland rozpoczyna testy odnawialnego paliwa HVO100 w modelach CX-60 i […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Mazda-paliwa-HVO100-65x65.jpg)
![EURO NCAP: SUBARU UNCHARTED I E-OUTBACK Z MAKSYMALNĄ OCENĄ Nowe elektryczne modele Subaru Uncharted oraz Subaru E-Outback uzyskały najwyższą ocenę pięciu […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Euro-NCAP-Subaru-E-Outback-i-Uncharted-65x65.jpg)
![VOLVO: NIEMAL 42 TYSIĄCE OSÓB ODWIEDZIŁO MIASTECZKA VOLVO FOR SAFETY Blisko 42 tysiące osób odwiedziło pierwsze trzy edycje Volvo For Safety w […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volvo-For-Safety-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: MULTIVAN MA 7 MIEJSC I BAGAŻNIK WIĘKSZY NIŻ WIELU SUV-ÓW Volkswagen Multivan pozostaje alternatywą dla rodzin, które potrzebują więcej przestrzeni niż oferują […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Volkswagen-Multivan-65x65.jpg)
![TOYOTA: NOWY HILUX TRAFIŁ DO PRODUKCJI I POLSKIEJ PRZEDSPRZEDAŻY Toyota rozpoczęła produkcję dziewiątej generacji modelu Hilux wyposażonego w układ Mild-hybrid 48V […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Toyota-Hilux-65x65.jpg)
![GOODYEAR: VECTOR ALL SEASON 4 MA ZMIENIĆ SPOJRZENIE NA OPONY CAŁOROCZNE Goodyear wprowadza na rynek nową generację opony całorocznej Vector All Season 4. […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/06/Goodyear-Vector-All-Season-4-65x65.jpg)
![CONTINENTAL: SPORTCONTACT 7 FORCE DLA NOWEGO BRABUSA BODO Continental zaprezentował nową oponę klasy ultra-ultra-high-performance – SportContact 7 Force, opracowaną specjalnie […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Continental-SportContact-7-Force-Brabus-65x65.jpg)
![VOLKSWAGEN: MQB EVO PRZYGOTOWANA NA HYBRYDY I NOWE SYSTEMY CYFROWE MQB evo to najnowsza generacja modułowej platformy Volkswagena, która stanie się podstawą […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/Volkswagen-MQB-evo-65x65.jpg)
![CUPRA: LAUNCH CONTROL – JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA INSPIROWANA MOTORSPORTEM Launch Control jeszcze niedawno pozostawał rozwiązaniem znanym głównie ze świata motorsportu. Dziś […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2026/05/CUPRA-Launch-Control-65x65.jpg)
![SKODA: HYBRYDY PLUG-IN ZACHOWAJĄ LIMIT 150 TYS. ZŁ Nowe limity amortyzacji od 2026 roku. Niskoemisyjne modele Skody dostępne w preferencyjnym […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Skoda-amortyzacja-podatki-65x65.jpg)
![MAZDA: NSA ODRZUCA SKARGĘ KIS – HYBRYDY Z TAŃSZĄ AKCYZĄ Mazda Motor Poland wygrała przed Naczelnym Sądem Administracyjnym sprawę dotyczącą obniżonej akcyzy […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/10/Mazda-NSA-65x65.jpg)
![SAMOCHÓD SPROWADZONY Z USA – CZY JEST SIĘ CZEGO BAĆ? O używanych samochodach sprowadzanych w ramach prywatnego importu do Polski z USA […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/02/carVertical-auto-z-USA-65x65.jpg)
![OPEL: PREMIERA SPORTOWYCH MODELI ASTRA GSe I ASTRA SPORTS TOURER GSe Sportowa przyszłość Opla jest elektryczna: hybrydy plug‑in Astra GSe i Astra Sports […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2023/02/Opel-Astra-GSe-i-Astra-Sports-Tourer-GSe-65x65.jpg)
![TEST: CHERY TIGGO 8 – PRZESTRONNY RODZINNY SUV, KTÓRY NIE NADWYRĘŻY PORTFELA Testowaliśmy Chery TIGGO 8 aby sprawdzić, jak duży SUV nowej na polskim […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/11/Chery-TIGGO-8-65x65.jpg)
![TEST: JEEP AVENGER CZYLI MAŁY AMERYKANIN W EUROPEJSKIM WYDANIU Jeep Avenger przebojem wszedł na Europejskie rynki. W październiku łączna sprzedaż przekroczyła […]](https://www.newsauto.pl/wp-content/uploads/2025/01/Jeep-Avenger-test-65x65.jpg)
