HONDA: W TYM ROKU ROZPOCZNĄ SIĘ TESTY MAAS W JAPONII

W październiku 2018 roku Honda podpisała umowy o współpracy w zakresie pojazdów autonomicznych z firmami Cruise i General Motors.

Dotyczyły one działalności autonomicznej mobilności pojazdów (MaaS) w Japonii.


Zobacz także:

TECHNIKA

ROZMAITOŚCI


 

Firma Cruise wyśle ​​obecnie do kraju Kwitnących Wiśni pierwszy pojazd testowy do samodzielnej jazdy i rozpocznie prace nad testami jeszcze w tym roku.

W dalszej perspektywie Honda zamierza rozpocząć działalność w zakresie MaaS z wykorzystaniem Cruise Origin, pojazdu, który – wraz z Cruise i General Motors – wspólnie opracowuje wyłącznie dla firm świadczących usługi w zakresie mobilności pojazdów autonomicznych. Operatorem działalności (MaaS) w Japonii będzie założona w lutym 2020 roku, firma Honda Mobility Solutions Co.

– Misja Cruise, polegająca na zapewnieniu bezpieczniejszego, czystszego i bardziej dostępnego transportu, nie ogranicza się do Stanów Zjednoczonych. Poważne zmiany potrzebne są prawie na całym świecie. Jest to zatem symboliczny wspólny krok z Hondą w naszej globalnej podróży – mówi Dan Ammann, Prezes Zarządu firmy Cruise.

– Współpraca z Cruise umożliwi stworzenie nowej wartości dla mobilności i codziennego życia ludzi, do czego dążymy w ramach Wizji Hondy na rok 2030, z radością zwiększając potencjał życiowy ludzi na całym świecie. Dzięki aktywnej współpracy z partnerami, którzy mają te same cele i aspiracje, Honda będzie nadal przyspieszać realizację swojej działalności w zakresie autonomicznych pojazdów MaaS w Japonii – komentuje Takahiro Hachigo, Prezes Zarządu Honda Motor Co, Ltd.