JAGUAR LAND ROVER: ZIMOWY OBIEKT TESTOWY

Firma Jaguar Land Rover otworzyła nowy, zimowy obiekt testowy w International Falls, w stanie Minnesota. Zakład obejmuje zimne komory testowe, tor do jazd próbnych pokryty śniegiem, a nawet zamarznięte jezioro.

Centrum International Falls pozwoli inżynierom marek Jaguar i Land Rover analizować wydajność samochodów w jednym z najzimniejszych miejsc Stanów Zjednoczonych, z temperaturami do 48 stopni Celsjusza poniżej zera. Nowy obiekt powstał przy współpracy z Koochiching Economic Development Authority.

– Celem inżynierów Jaguara i Land Rovera jest budowanie jak najlepszych samochodów, które będą niezawodne w każdych warunkach – zarówno drogowych, jak i pogodowych. Inwestycja w centrum badawcze w Minnesocie pozwoli naszym specjalistom przetestować Jaguary i Land Rovery w najniższych temperaturach – powiedział Dariusz Wawrzynów, Dyrektor Handlowy JLR Polska Sp. z o.o.

International Falls to piąty obiekt przeznaczony do testowania samochodów Jaguar Land Rover w ekstremalnych warunkach pogodowych, po ośrodkach w Nurburgring w Niemczech, Arjeplog w Szwecji, Phoenix w USA i Dubaju.