JAGUAR: SYSTEM MERIDIAN W MODELACH XF I XJ

System Meridian w Jaguarze (1)

Do listy rozwiązań podnoszących komfort podróżowania firma Jaguar dodała kolejny element. Za sprawą brytyjskiej marki audiofilskiej Meridian w samochodach dostępny będzie zaawansowany system audio.

System audio Meridian – znanej firmy w dziedzinie technologii audio i cyfrowego przetwarzania sygnału – będzie dostępny na zamówienie w Jaguarze XF oraz Jaguarze XJ od roku modelowego 2013 w dwóch wersjach 380 W i 825 W. Mocniejszy i bardziej rozbudowany system audio w Jaguarze XJ będzie zawierał aż 20 głośników oraz System Surround 7.1, dzięki czemu zapewni doskonały dźwięk przestrzenny dla wszystkich podróżnych.

Dla uzyskania najlepszych wrażeń słuchowych i autentyczności wyrazu wszystkie zestawy montowane w Jaguarach będą wyposażone w zaawansowane rejestratory wykrywające oraz maskujące dźwięki pochodzące z kabiny, bądź otoczenia samochodu, a także analizujące akustykę pojazdu i redukujące ewentualny rezonans.

– Oferowanie najwyższego poziomu luksusu należy do kluczowych zadań postawionych przed twórcami Jaguarów. Dotyczy to także wyboru partnerów, z którymi współpracujemy. Marka Meridian w ramach udoskonalania swoich produktów stosuje zasady psychoakustyki, aby emitowane przez głośniki dźwięki były postrzegane przez mózg jako realne i brzmiały jak te z prawdziwego życia – powiedziała Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Marka Meridian, mająca 30-letnie doświadczenie w tworzeniu systemów nagłośnieniowych, cieszy się uznaniem w świecie hi-endu.