JAGUAR: XF SPORTBRAKE WYRÓŻNIA SIĘ Z TŁUMU

Masz rodzinę, ciężko pracujesz, pniesz się do góry po ścieżce kariery zawodowej, przychodzi weekend, na który czekasz – otwierasz bagażnik samochodu, pakujesz cały ekwipunek biwakowy, sprzęt wspinaczkowy. Dzieci siedzą zapięte w fotelikach. Pies wskakuje do bagażnika.

Jest tylko jeden problem – w tej cudownej chwili chcesz wyróżnić się z tłumu. Jeszcze w tym roku na rynku pojawi się Jaguar XF Sportbrake.

Jak pokazują statystyki, w segmencie premium wersja kombi to ponad połowa wszystkich sprzedanych samochodów. Jednak XF Sportbrake to coś więcej niż kombi. Geneza jego powstania jest zaskakująca. Zaprojektowany od środka, aby bez kompromisów być czymś więcej niż tylko sedanem z wyżej poprowadzoną linią dachu.

1675 litrów pojemności bagażnika po położeniu oparć tylnych siedzeń jednoznacznie plasuje XF Sportbrake wśród najbardziej pojemnych samochodów rodzinnych. Nic jednak z zewnątrz nie zdradza takiej przestronności. Boczna linia nadwozia poprowadzona została tak, aby zapewnić jak najwięcej miejsca jednocześnie przywodząc na myśl nadwozie coupe. Nie ograniczono przy tym przestrzeni nad głowami pasażerów tylnych siedzeń. Nieważne czy jedziesz z rodziną na narty czy do teatru – jest uniwersalny w każdej sytuacji.

Dostępny w Sportbrake’u, do niedawna obecny wyłącznie we flagowym modelu XJ, nowy system audio zestrojony przez specjalistów z firmy Meridian, przeniesie cię w świat dźwięków najwyższej próby.
Dzięki zdalnie składanym oparciom tylnych foteli, z łatwością włożysz do bagażnika narty lub deskę do kite surfingu. Drobniejsze bagaże znajdą swoje miejsce w specjalnie zaprojektowanym schowku pod podłogą przestrzeni ładunkowej.

Aluminiowe szyny stanowiące integralną część bagażnika, pozwolą podzielić przestrzeń tak, aby twoje torby z zakupami nie irytowały przemieszczaniem się podczas dynamicznej jazdy, która dzięki równie sztywnej karoserii, jak w przypadku każdego Jaguara z konwencjonalnym nadwoziem, daje frajdę z jazdy. Wpuszczone w powierzchnię dachu relingi z polerowanego aluminium, pozwolą przewieźć wszystko, czego potrzebujesz do realizacji pasji – od rowerów po deski surfingowe.

Nowa, 8-biegowa skrzynia znacząco podnosi sprawność i ekonomiczność wysokoprężnych jednostek napędowych zarówno wersji 2,2 litra, jak i silnika 3-litrowego. Wraz z szybko działającym systemem start-stop wszystkie oferowane silniki są jeszcze bardziej ekologiczne.